امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138636
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مهدی فضائلی در همایش استانی بسیج و رسانه خراسان جنوبی ضمن تبریک میلاد نبی اکرم(ص) اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، مهدی فضائلی در همایش استانی بسیج و رسانه خراسان جنوبی ضمن تبریک میلاد نبی اکرم(ص) اظهار داشت: رسانه& zwnj;ها باید بتوانند مسائل روز که جامعه درگیر آن است را اولویت‌بندی کنند و نباید از آن غافل باشند.

وی با بیان اینکه زمانی که منابع محدود است نمی‌توان تمام موضوعات را در یک سطح بررسی کرد، تصریح کرد: ما باید در موضوعات و مطالب متنوع اولویت‌بندی داشته باشیم.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه زمانی که مسائل اصلی حل نشده باقی بماند موضوعات مهمتر مغفول مانده و تکثیر اشکال می‌کند، گفت: این امر سبب عمیق‌تر شدن مسائل شده و فرصت‌ها را از بین برده و می‌سوزاند.

فضائلی با بیان اینکه گاهی ما در سطح کلان کشور مرتکب یک خطا می‌شویم که مسائل در اولویت را نمی‌توانیم تشخیص دهیم، ادامه داد: در این راستا مسائل دیگری را به جای مسائل مهم در اولویت می‌گذاریم.

وی یکی از راه‌های تشخیص مسائل مهم جامعه را شناسایی درخواست‌ها و نیازهای مردم دانست و گفت: شناخت درخواست‌های مردم برای مدیریت عالی کشور یک ملاک است.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش توجه به رفتار و تلاش دشمن را یکی دیگر از راه‌های کشف اولویت‌ها عنوان کرد و افزود: امروز ما باید دقت کنیم که دشمن در چه موضوعی علیه ما سرمایه‌گذاری کرده است.

فضائلی با بیان اینکه دشمن به دنبال نقطه‌ای است که ضربه اصلی را به ما وارد کند، اضافه کرد: نوع سرمایه‌گذاری و تلاش دشمن به ما کمک می‌کند که ما امروز بفهمیم حواسمان را کجا جمع کنیم و نقاط آسیب‌پذیر خود را بشناسیم.

وی رصد دشمن را یکی از اقداماتی عنوان کرد که در نبرد سخت استفاده می‌شود و تصریح کرد: اگر هوشمندی ما درست نباشد در نقطه اصلی آسیب‌پذیر می‌شویم.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه تشخیص اولویت‌ها یکی از وظایف مدیران کشور است، یادآور شد: همچنین امروز یکی از کارکردهای اصلی رسانه شناسایی اولویت‌ها است.

فضائلی با بیان اینکه رسانه‌ها باید مسئولان را جایی که دچار خطا می‌شوند یا تغافل می‌کنند، آگاه کنند، ادامه داد: رسانه‌ها باید قدرت تشخیص داشته باشند و اگر مسئولان بی‌توجه هستند آنها را متوجه کنند.

وی مسائل اقتصادی کشور و بخشی از آن را که به معیشت مردم برمی‌گردد جزء مسائل اولویت‌دار دانست و گفت: راه‌حل مشکلات اقتصادی چشم دوختن به دشمن نیست و دشمن در این زمینه به دنبال ضربه‌زدن به ما است.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش شناخت توانمندی‌‌ها را یکی از روش‌های حل مشکلات اقتصادی جامعه عنوان کرد و ادامه داد: یکی دیگر از حوزه‌های پرمخاطره که مردم در آن مشکلات جدی دارند و دشمن در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌کند، حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی است.

فضائلی با بیان اینکه امروز در داخل کشور از انواع روش‌ها استفاده می‌شود تا مسائل فرهنگی و اعتقادی ما تضعیف شود، اضافه کرد: امروز وظیفه رسانه‌ها و دولتمردان تمرکز در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی است.

وی تحریم و مسائل اقتصادی را نبرد نرم دشمن دانست و تصریح کرد: دشمن یک قدرت هوشمند را برای مقابله ما استفاده می‌کند.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه دشمن زمانی که می‌گوید "تمام گزینه‌ها روی میز است" شوخی ندارد، یادآور شد: اقتداری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه به وجود آورده است و افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران ارتقاء امنیت ملی کشور را به دنبال داشته و دارد.

وی با بیان اینکه هدف دشمن این است که جمهوری اسلامی ایران که کانون الهام‌بخش به جریان مقاومت است را خاموش کند، گفت: به برکت اندیشه امام راحل و رهبری سنگرهایی ایجاد شده است که اگر این سنگرها فتح شود در آینده در داخل خانه باید با دشمن مقابله کنیم.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه عده‌ای تلاش دارند مسائل اصلی را مغفول بگذارند، افزود: امروز حصر سران فتنه، طرح رفراندوم و تعرض به سپاه مسئله اصلی کشور نیست اما عده‌ای مسائلی را مطرح می‌کنند تا ذهن‌ها صرف آنها شود.

وی با بیان اینکه امروز کشور در شرایط سخت و دشواری است، تصریح کرد: دشمن توان خود را به کار گرفته تا به ما آسیب بزند و در این شرایط رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی مطالبات خود را از دولت بالا نبرند.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه دولتی‌ها باید به طریق اولی رفتار کنند تا مسائل حاشیه‌ای برای خودشان ایجاد نکنند، یادآور شد: تلاش ما در مقابل شعار تدبیر و امید باید این باشد که برای آنها امیدآفرینی کنیم.

فضائلی با بیان اینکه ما دوران سختی را در کشور تجربه کرده‌ایم، ادامه داد: به برکت تلاش و زحمات انسان‌های پاک توانستیم این دوران را به خوبی پشت ‌سر بگذاریم.

مدیرعامل موسسه انتشارات سروش با بیان اینکه امروز رزمایش‌های ما برای دشمن معنی‌دار است، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران ابرقدرت منطقه شده است.

انتهای پیام/69010/غ40/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها