امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138643
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 83
یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از سفر قریب‌الوقوع عادل عبدالمهدی وزیر نفت عراق به ایران ...

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از سفر قریب‌الوقوع عادل عبدالمهدی وزیر نفت عراق به ایران خبر داد.

این مقام آگاه گفت: وزیر نفت عراق روز دوشنبه برای مذاکره درباره میادین مشترک نفتی ایران و عراق به ایران سفر کرده و با مقامات نفتی ایران دیدار خواهد داشت.

به گزارش فارس، زمینه مذاکرات مقامات نفتی دو کشور درباره صادرات گاز ایران به عراق و همچنین تجارت فرآورده‌های نفتی نیز وجود دارد.

بر اساس این گزارش، پیش از این قرار بود توسعه برخی میادین نفتی مشترک ایران و عراق توسط شرکت‌های مشترک و در قالب یک مدیریت واحد پیگیری شود تا از افت فشار مخازن نفتی و تولید غیر صیانتی نفت که منافع هر دو کشور را از این مخازن کاهش می‌دهد جلوگیری شود. این تفاهم تا مرحله انتخاب میادین و مبادله برخی اسناد و مذاکرات مفصل گروه‌های کارشناسی دو جانبه نیز پیش رفت اما مدتی است که ادامه آن متوقف شده است.

به گزارش فارس میدان نفتی آزداگان بزرگترین میدان نفتی مشترک ایران و عراق است و مهمترین امید ایران برای افزایش ظرفیت تولید نفت به شمار می‌رود.

میادین یاران، نفت شهر، آذر، کرخه و میادین نفتی دیگری بین ایران و عراق مشترک هستند که می توانند موضوع مذاکره وزاری نفت ایران و عراق باشند.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها