امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138645
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، علی لاریجانی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، علی لاریجانی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن آمفی‌تئاتر استانداری آذربایجان‌ غربی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر کشور از چند مسئله رنج می‌برد که برای رفع این مسائل و مشکلات نیازمند تفکر و هم‌فکری مسئولان و مدیران و اندیشمندان است.

وی به رشد نقدینگی ایران اشاره کرد و ادامه داد: رشد نقدینگی کشور ما 680 هزار میلیارد تومان بوده و مشکل اقتصادی موجود زائیده این رشد نقدینگی است.

لاریجانی گفت: در حال حاضر 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی کشور در حال اجرا بوده که بیشتر آن‌ها کمتر از 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه بودجه عمرانی کل کشور تا پایان امسال حدود 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده است، ادامه داد: اگر دولت بخواهد پروِژه‌های عمرانی در حال احداث را به اتمام رسانده و از آن بهره‌برداری کند سال‌های طولانی باید منتظر بماند؛ لذا باید از بخش خصوصی در این راستا استفاده کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران نیز اشاره کرد و ادامه داد: وزارت نیرو 30 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهی دارد.

وی به مشکل کم‌آبی کشور نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه 90 درصد آب کشور در بخش کشاورزی به مصرف می‌رسد ولی به دلیل مدرن نبودن کشاورزی کشور زمین‌های کشاورزی کشور دچار کمبود آب هستند.

وی به مزایای مهم آبیاری تحت فشار اشاره و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در این راستا اقدامات لازم را انجام داده و آبیاری تحت فشار را در کشور ساماندهی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌های مهم آذربایجان‌غربی نیز پرداخت و تصریح کرد: آذربایجان‌غربی از لحاظ زمین‌های کشاورزی بسیار غنی بوده و می‌تواند از این ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف اقتصادی استفاده کند.

لاریجانی به حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: تولیدکنندگان با وجود رکود اقتصادی، معوقات بانکی و همچنین سرمایه در گردش دچار مشکل شده و در این راستا باید بانک‌ها تامین‌کننده سرمایه در گردش واحدهای تولیدی باشند.

وی نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی را یکی دیگر از مشکلات مهم اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: مطابق قانون باید هر سال 10 درصد بودجه جاری کشور کاهش یابد و این در حالی است که کارکنان دولت نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه بر تعداد آنان نیز افزوده شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه در بودجه سال 93 دولت باید برخی پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار می‌کرد ولی دولت در این راستا موفقیت چشمگیری نداشته و نتوانسته مشکل بیکاری را حل کنند.

لاریجانی به ‌ترغیب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پروژ‌ه‌های عمرانی دولتی اشاره کرد و ادامه داد: اگر تسهیلاتی نظیر بخشودگی معوقات بانکی، تامین سرمایه در گردش سرمایه سرمایه‌گذاران در بانک‌ها تامین شود می‌توان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را جذب کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بخشودگی معوقات بانکی و توسعه شبکه راه‌آهن از جمله برنامه‌ها و همچنین منویات مقام معظم رهبری است که در بودجه سال آینده مطرح خواهد شد.

لاریجانی به ضرورت اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: سیاست مقاومت اقتصادی در بودجه هر سال ترجمه و اجرا می‌شود.

انتهای پیام/61003/ش40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها