امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138656
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نامه استادان زبان فارسی هند به رهبر انقلاب ...

علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، درباره نامه استادان زبان فارسی هند به رهبر انقلاب درباره بازگشت وی به هند و اینکه آیا در جریان نوشتن چنین نامه‌ ای بوده یا خیر گفت: در جریان این نامه بودم اما به دلایلی نمی‌خواستم مطبوعاتی شود.

وی افزود: به هر حال نامه برای حضرت آقا نوشتند. از من پرسیدند نامه را بدهیم یا نه؟ گفتم خودتان می‌دانید چون 50-60 نفر نامه نوشته‌اند و درخواستی دارند که اگر من بخواهم جلوی آن را بگیرم شاید بی‌احترامی به آنها باشد ولی درباره مطبوعاتی شدن آن مخالف بودم.

این شاعر درمورد نظر خودش درباره برگشت به هند گفت: من الان در حوزه هنری هستم و از شرایط زندگی‌ام در ایران بسیار راضی هستم. این درخواست هم چیزی نیست که بتوانم سریع روی آن تصمیم بگیرم و باید فکر کنم.

وی در پاسخ به این سوال که پس درباره بازگشت به هند تردید دارید، اظهار داشت: من فعلا آمادگی برگشتن به هند را ندارم چون در ایران شرایطم خوب است. از طرف دیگر این دوستان در هند به من احترام گذاشته‌اند و باید جواب احترامشان را هم داد. البته من در دوره‌ای که در هند بودم واقعا وقت می‌گذاشتم و کار می‌کردم. این شرایط و نامه نگاری‌ها وقتی از تاجیکستان آمدم هم بود ولی باز نگذاشتم مطبوعاتی شود و الان هم راضی نبودم مطبوعاتی شود.

قزوه درباره مدت زمانی که از فضای هند و ادبیات آنجا دور بوده است،‌ گفت: تقریبا 3 سال است که از هند برگشته‌ام اما در این مدت با دوستان در هند ارتباط داشتم. در تاجیکستان هم دوستان علاقه مند بودند برگردم حتی معاون قبلی سازمان آقای نجفی به خاطر این درخواست‌ها به من پیشنهاد داد که به عنوان رایزن فرهنگی به تاجیکستان بروم که قبول نکردم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها