امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13867
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 54
علی رستمی مدیر انتشارات آل احمد، در گفت‌وگو با خبرنگار درباره وضعیت انتشارات و گرانی کاغذ اظهار داشت: ناچاریم با وضعیت کنونی کاغذ کنار بیاییم، اما ...

علی رستمی مدیر انتشارات آل احمد، در گفت‌وگو با خبرنگار درباره وضعیت انتشارات و گرانی کاغذ اظهار داشت: ناچاریم با وضعیت کنونی کاغذ کنار بیاییم، اما حقیقتأً فعال نیستیم.

مدیر انتشارات آل‌احمد ضمن اشاره به گرانی کاغذ و فعالیت انتشارات به صورت مشارکتی بیان کرد: در وضعیت کنونی با توجه به گرانی کاغذ با ناشران و نهادهای دولتی مشارکتی کار می‌کنیم، بر این اساس در سال 92 آثار تجدید چاپی به دلیل مشکل بودجه نداشتیم و تنها حدود 2 جلد چاپ اولی داشته‌ایم.

به گفته وی، بنده در مقاله‌ای هم عنوان کردم که دولت با تمام ادعایی که در راستای فرهنگی بودن سال 90 و 91 داشت، اما بیشترین ضربه به فرهنگ و ادبیات و کاغذ وارد شد چرا که این مهم منجر به تعطیلی پژوهش می‌شود.

رستمی خاطرنشان کرد: وقتی که ناشر و پژوهشگر اوضاع را می‌بیند از وضعیت چاپ ناامید و دل سرد می‌شود، البته نهادهای سفارش دهنده و متولیانی که پیگیر و سفارش تالیف و پروژه بودند آینده کار را مسدود می‌بینند، بنده مطلع هستم که برخی از ناشران دولتی عنوان کردند بیش از 100 عنوان کتاب آماده چاپ و مجوز گرفته دارند اما متاسفانه با مشکل کاغذ مواجه شده‌اند، نهادی که 100 کتاب آماده چاپ داشته باشد قطعا سفارش تالیف نمی‌دهد و سفارشی را هم نمی‌پذیرد، کسادی بازار و گرانی کاغذ مهم است و باید مورد توجه مسئولان باشد.

بر اساس این گزارش،‌ این انتشارات آثار خوبی منتشر و روانه بازار نشر کرده است،اما سال گذشته این ناشر به دلیل وجود مشکل بودجه بسیاری از کتاب‌هایش را تجدید چاپ نکرد؛ کتاب‌های مربوط به خاطرات مهندسین جنگ در 11 عنوان از آثار مفید انتشارات آل احمد شمرده می‌شود. یکی از کتاب‌های مجموعه مهندسان جهادگر جنگ، تحت عنوان «وداع یک مرد؛ زندگینامه شهید سید محمد تقی رضوی» که توسط  شمسی خسروی نوشته شده بود، در سال 90 کتاب برگزیده جایزه شهید حبیب غنی‌پور در بخش زندگینامه داستانی معرفی شد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها