امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138672
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص قیمت‌گذاری 2 باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار ...

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص قیمت‌گذاری 2 باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: از قبل هم پیش‌بینی می‌شد که هیچ معیاری برای قیمت‌گذاری 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود ندارد. برخی‌ها می‌گفتند که یک شرکت خارجی برای قیمت‌گذاری این برندها اقدام خواهد کرد اما چنین اتفاقی رخ نداد.

وی ادامه داد: در مصاحبه‌های آقایان آمده که 40 درصد این پول پیش پرداخت خواهد شد و مابقی هم ظرف مدت 2 سال باید پرداخت شود. تمام استراتژی که دولت برای این 2 باشگاه در نظر گرفته همان 10 خطی بود که در خبر مخابره شده بود. هیچ چیز در این گزارش مشخص نیست. گفته‌اند که ورزشگاهی می‌دهند اما معلوم نیست که این ورزشگاه در چه مکانی، با چه قیمتی و چگونه در اختیار قرار خواهد گرفت. آیا اصلا ورزشگاه ساخته شده است؟!

مدیرعامل سابق استقلال یادآور شد: چرا شفاف مسائل را در مورد این 2 باشگاه اعلام نمی‌کنند؟ بیایند تمام قیمت‌ها را شفاف و روشن بگویند، امتیاز حضور در لیگ برتر، قیمت باشگاه و همه چیز را مشخص و شفاف اعلام کنند. هم اکنون هم قیمت را به گونه‌ای اعلام کرده‌اند که هیچ‌کس سمت آن نرود. به قول معروف همانند آن کسی است که می‌خواست مادرش را بفروشد و قیمتی روی مادرش می‌گذاشت که هیچ‌کسی نخرد.

آشتیانی تصریح کرد: کدام پیشکسوت می‌تواند سهام باشگاه را به نام خود کند. اگر همه پیشکسوتان استقلال دور هم جمع شوند حتی نمی‌توانند با این مبلغ یک درصد سهام را به نام خود کنند. اصلا از کجا معلوم که باشگاه سوددهی داشته باشد. چه کسانی قرار است مدیرعامل باشگاه شوند. هیأت مدیره را چه کسی انتخاب می‌کند. همه این مسائل حائز اهمیت است. ما در انرژی هسته‌ای که حساس‌ترین موضوع در کشورمان است همه چیز را شفاف می‌گویم اما نمی‌دانم چرا در مورد این 2 باشگاه شفاف‌سازی صورت نمی‌گیرد.

وی در مورد اینکه آیا به نظرش با این شرایط کسی برای خریداری سهام این 2 باشگاه اقدام خواهد کرد، گفت: قطعا در چنین شرایطی مشتری پیدا نمی‌شود چون پس از اینکه بتواند این پول را هم فراهم کند باز هم با چالش روبرو است. اصلا مشخص نکرده‌اند تکلیف بدهی‌های باشگاه چه می‌شود. این بدهی‌ها از مدیرعاملان گذشته به ارمغان رسیده، آیا دولت می‌خواهد از جیب خودش خرج کند؟! اگر اینگونه باشد که از جیب بیت‌المال رفته است و حسابرسی وجود ندارد؟!

مدیرعامل سابق استقلال تأکید کرد: دولت باید یک لایحه به مجلس بدهد و درخواست کند تا فرصتی برای تعیین تکلیف این 2 باشگاه مشخص و پس از آن شرایط واگذاری را اعلام کند. با چه فرمولی می‌گویند قیمت باشگاه 290 میلیارد است. آقایان بپذیرند که اقتصاد ورزشی وجود ندارد، بسته حمایتی در کشور نیست و هر حرکتی بدون برنامه و پشتوانه صورت می‌گیرد لااقل شجاعت داشته باشند و این مسائل را بیان کنند. آیا در تمام دنیا با این رقم سرسام‌آور اینگونه برخورد می‌کنند که بگویند 40 درصد نقد و مابقی 2 ساله پرداخت شود. این کار آقایان باعث می‌شود که پیشکسوتان را فراری بدهند و کسی به سمت خرید این 2 باشگاه نیاید.

انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها