امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138673
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام‌های آمریکایی با اشاره به حملاتی که طی روزهای گذشته در فرانسه رخ داده ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقام‌های آمریکایی با اشاره به حملاتی که طی روزهای گذشته در فرانسه رخ داده هشدار می& zwnj;دهند که قادر نیستند جلوی «تروریسم خانه‌زاد در غرب» را بگیرند.
روزنامه دیلی‌بیست روز شنبه در گزارشی نوشت «سعید و شریف کواشی» حمله‌کنندگان به نشریه طنز «شارلی‌ابدو»، کسانی بودند که طی بیش از یک دهه فعالیت‌های افراطی‌شان هم مصاحبه‌های رسانه‌ای انجام داده بودند و هم به همین دلیل همین فعالیت‌ها روانه زندان شده بودند. با این جال، آنها تونستند از چنگ مقامات فرانسه بگریزند.
اکنون سوال این است که آیا افراطی‌هایی مانند «کواشی» می‌توانند از چنگ مقامات آمریکا هم بگریزند؟
یک مقام آمریکایی با اشاره به افراط‌گرایانی که اکنون در غرب زندگی می‌کنند و قصد انجام حملات تروریستی در سرزمین‌های خودشان دارند به دیلی‌بیست گفت: «این هنجاری جدید در غرب است».
مقام‌های آمریکایی می‌گویند که از بین بردن این تهدیدها امکان‌پذیر نیست. به گفته آنها در حال حاضر او ضاع به گونه‌ای است تعداد نیروهای افراطی هزاران نفر بیش از نیروهای امنیتی لازم برای کنترل آنهاست.
  به نوشته دیلی‌بیست مقام‌های مجری فانون در آمریکا اکنون در جستجوی جزئیاتی هستند درباره اینکه دولت فرانسه قبل از وقوع حملات مرگباز روز چهارشنبه درباره این دو برادر چه اطلاعاتی داشته است. پرسش مبهمی که محققان آمریکایی با آن روبرو هستند این است که این دو برادر قبل از سفر سال 2011 سعید کواشی به یمن چه کار می‌کرده‌اند.
اعتقاد بر این است که سعید هنگام حضور در یمن با انور العولقی که در آن زمان تروریست القاعده بود دیدار کرده است.
العولقی یکی از رهبران القاعده بود که گفته می‌شود در آن زمان تلاش می‌کرد نیروهای افراطی را به بازگشت به سرزمین‌های خودشان و انجام حملات تروریستی ترغیب کند.
 در حال حاضر با کشته شدن این دو برادر در عملیات تعقیب و گریز روز جمعه دانستن درباره انگیزه‌های آنها از انجام عملیات در فرانسه چندان روشن نیست.
روز چهارشنبه رسانه‌های فرانسه گزارش دادند دو فرد مسلح با حمله به دفتر نشریه طنز شارلی‌ابدو 12 نفر را به قتل رسانده‌اند.
در روزهای بعد چندین حادثه تیراندازی و گروگان‌گیری دیگر در این کشور رخ داد تا اینکه سرانجام عاملان این حملات در یک عملیات گریز و تعقیب خون‌بار کشته شدند.
انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها