امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138681
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «نیکلاس ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا پس از ورود به فرودگاه «مهرآباد» در ساعات پایانی روز گذشته طی مصاحبه کوتاهی با خبرنگاران حاضر اعلام کرد: ایران نخستین گزینه من برای شروع سفر دوره‌ایم برای احیای روابط با کشورهای اوپک بود.

«مادورو» در ادامه سخنانش تأکید کرد که بدون شک طی این سفر روابط خود با کشورهای این سازمان را گسترش داده و وارد مرحله جدیدتری خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: ما هم اکنون به ایران آمدیم تا بر سر تقویت هرچه بیشتر اوپک باهم به مذاکره پرداخته و همکاری‌های خود را بر مبنای این مسئله افزایش دهیم و در نتیجه بازار نفتی جهان و قیمت‌های آن را بهبود بخشیم.

رئیس جمهور ونزوئلا در بخشی از سخنانش خاطرنشان  کرد: سفر ما به چین دستاوردها و نتایج خوبی برای ونزوئلا به همراه داشت و اکنون به دنبال ادامه آن در زمینه نفتی و پیشرفت اوپک در سفر به کشورهای این سازمان هستیم.

«مادورو» در پایان سخنانش بیان کرد: ما این سفر را با ورود به جمهوری اسلامی ایران آغاز کردیم؛ کشوری که طی سال‌های اخیر از روابط خوب و دوستانه‌ای با آن برخوردار بودیم.

«مادورو» پس از سفر به چین و شرکت در نشست سران کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب(سلاک) با مقامات چین از روز جمعه سفر خود به ایران و عربستان و سایر کشورهای عضو سازمان اوپک را آغاز کرده است.

وی قصد دارد طی این سفرها در مورد بحران نفتی موجود در جهان و کاهش ناگهانی نرخ نفت در بازار جهانی با مقامات این کشورها به مذاکره بپردازد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها