امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138688
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز شنبه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز شنبه در نشستی خبری که در جایگاه خبرنگاران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، توضیحاتی را پیرامون سفر جمعی از نمایندگان به استان گلستان درباره جنگل ابر ارائه کرد.

وی در ابتدای توضیحات خود با اشاره به نامه رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی‌آباد برای احداث جاده حد فاصل این شهر و شاهرود که به امضای 151 نفر از نمایندگان رسیده بود، گفت: پس از طرح احداث این جاده در جنگل ابر شاید به دلیل وجود گونه‌های گیاهی و جانوری مهم در این جنگل بحث‌هایی پیرامون احداث جاده مطرح شد.

وی با بیان اینکه وجود جاده‌ای برای ارتباط بین شهرهای علی‌آباد و شاهرود جزو دغدغه‌های مردم است، افزود: باید جاده به صورتی احداث شود که به محیط زیست آسیبی نرسیده و در عین حال مسیر ارتباطی شکل بگیرد.

پیرمؤذن با اشاره به سفر جمعی از نمایندگان به استان گلستان برای بررسی احداث جاده در جنگل ابر خاطرنشان کرد: با دعوت استانداری گلستان، سازمان محیط زیست و نمایندگان استان گلستان، هیأت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس به همراه رئیس کمیسیون کشاورزی و همچنین جمعی از اعضای کمیسیون‌های مرتبط، سفر دو روزه‌ای به استان گلستان داشتیم.

وی اضافه کرد: پس از بازدید میدانی از جنگل ابر و مسیرهایی که برای احداث جاده در این جنگل در نظر گرفته شده بود ضمن احترام به دغدغه برای احداث جاده، نظر قطعی کمیسیون این شد که به استناد قانون صیانت جنگل‌ها، جاده در این جنگل احداث نشود.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای احداث جاده در جنگل ابر فقط از طریق تونل اقدامات لازم صورت گیرد، بیان داشت: نگاه مسئولان استانی و منطقه‌ای باید این باشد که این جنگل حفظ شده و در راستای گردشگری و طبیعت‌گردی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

پیرمؤذن با تأکید مجدد بر اینکه نظر فراکسیون محیط زیست مجلس حفظ جنگل بی‌نظیر ابر است، تصریح کرد: نظر فراکسیون در زمینه احداث جاده در این جنگل تغییری نخواهد کرد، نظر فراکسیون در این زمینه به مسئولان استانی و سازمان محیط زیست اطلاع داده شد که آنها نیز از این موضوع استقبال کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها