امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138698
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 43
حجت‌‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره ...

حجت‌‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره آخرین وضعیت تشکل متبوعش اظهار داشت: ما برای تألیف قلوب در نشست‌های مشترک گروه‌های اصولگرایی  حضور خواهیم داشت.

آقاتهرانی درباره دیدار با گروه‌های اصولگرا از سوی جبهه پایداری ادامه داد: ما هرچه بتوانیم تلاش خواهیم کرد که نشست‌های مختلفی داشته باشیم،‌ البته مایل به رسانه‌ای شدن نیستیم اما امیدواریم روند رو به رشد همگرایی اصولگرایان به صورت سازنده‌ای برای تعامل بهتر پیش رود.

دبیرکل جبهه پایداری درباره دیدار با دبیرکل جامعه روحانیت و جامعه مدرسین به برگزاری جلسه مشترک با آیت‌الله موحدی‌کرمانی اشاره کرد و افزود: ما با آقایان فقها جلسات مکرر داریم و بنده هر هفته با آیت‌الله مصباح یزدی دیدار و نشست دارم.

وی با اشاره به دیدار خود با آیت‌الله یزدی دبیرکل جامعه مدرسین در عین‌حال اظهار داشت: ما آقایان را برای این جلسات در محذوریت نمی‌گذاریم و معمولاً این نوع جلسات را رسانه‌ای نیز نمی‌کنیم اما اگر اجازه بدهند آن را مطرح می‌کنیم.

آقاتهرانی این نشست‌ها و جلسات با علما را آموزنده ارزیابی کرد و با بیان اینکه این جلسات برای خودمان نیز مفید است، درباره رویکرد این دیدارها متذکر شد:‌ همگرایی و وحدت اصولگرایان تنها یکی از رویکردهای این دیدارهاست اما استفاده از اهل علم، بهره‌های علمی و عملی و برکات خاص خود را دارد.

* همگرایی جدی از نشست‌های مشترک حادث شده است

دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه این نشست‌ها موجب وحدت آینده نیز خواهد شد، تصریح کرد: در پی این نشست‌های مشترک، همگرایی جدی حادث شده است چراکه وقتی با هر گروهی نشست داشته‌ایم هم آنها متوجه شدند ما ترسناک نیستیم هم ما دیدیم آنها از خود ما هستند.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: گاهی در برخی موارد جزئی ممکن است اختلاف سلایق وجود داشته باشد اما در اصول، حاکمیت، حفظ نظام، ولایت‌فقیه، منافع مردم و مصالح ملت مانند یکدیگر فکر می‌کنیم و حتی جای سخن هم نیست از این رو امیدواریم چتر اصولگرایی گسترش پیدا کند.

آقاتهرانی درباره ادعای برخی از رسانه‌ها مبنی بر مخالفت جبهه پایداری با محوریت جامعتین گفت: برخی مسائلی که در بعضی رسانه‌ها مطرح می‌شود مصداق شیطنت رسانه‌ای است؛‌ آنها ابتدا ما را به گروه تهران و قم تقسیم کردند و یک روز دیگر مدعی شدند آیت‌الله مصباح از جبهه پایداری جدا شده است و آخر گفتند اینها جدا می‌شوند اما هیچ‌یک اتفاق نیفتاد،‌ کسی که مانند فالگیرها غیب‌گویی‌اش دروغ است چرا باید حرف‌های آن را دنبال کرد.

دبیرکل جبهه پایداری اعتماد به رسانه‌ها را یک ارزش برشمرد و اضافه کرد: سند و دلالت این روایت‌ها ضعیف‌ است، ما روی اصول با یکدیگر توافق داریم و وقتی جلو برویم متوجه می‌شویم بیشتر هم می‌توانیم با هم کار کنیم.

*نشست‌های استانی آغاز شده است

وی درباره اخذ مجوز جبهه پایداری از وزارت کشور درباره زمان برگزاری کنگره تشکل متبوعش اظهار داشت: ما برای برگزاری همایش باید در جلسه‌ای بنشینیم و دوستان به نتیجه برسند اما تاکنون جلسات شهرستان‌ها آغاز شده است و با هسته‌های مرکزی استان‌ها نشست‌های خاصی داریم.

آقاتهرانی با بیان اینکه این فعالیت‌ها انتخاباتی نیست،‌ یادآور شد:‌ ما هنوز فعالیت انتخاباتی را زودهنگام می‌دانیم همانطور که کار دیررس نیز درست نیست و هر کاری باید به موقع انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها