امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۱:۴۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1387
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ایرج ندیمی طراح طرح یک فوریتی حذف بند «د» ماده 65 قانون برنامه پنجساله پنجم ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ایرج ندیمی طراح طرح یک فوریتی حذف بند «د» ماده 65 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه طی سخنانی در صحن علنی مجلس با اشاره به طرح ارائه شده به بیان دفاعیات خود از این طرح پرداخت.

وی بکارگیری نیروهای توانمند و همچنین افزایش توان برای مقابله با بحران‌ها را از جمله نکات مثبت این طرح عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در وقوع حوادث برای اینکه کمتر بحران ایجاد شود و شاهد رخ دادن حوادث کمتری باشیم بایستی ما نیز اقداماتی را انجام دهیم، تصریح کرد: در مواقع بحرانی غیر از خداوند ما نیز بایستی به عنوان بشر تدبیر کنیم.

ندیمی افزود: یکی از این تدبیرها برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های علمی و اجرایی دستگاه‌ها و مدیران است که این طرح توانایی را به ما می‌دهد تا بتوانیم از ظرفیت‌های نظام و همچنین از توانایی مدیران و دستگاه‌ها در مواقع بحرانی استفاده کنیم.

طراح این طرح با بیان اینکه نبایستی تحت عنوان اصلاح قوانین محدودیت‌هایی را ایجاد کرد، اظهار داشت: این طرح خدمتی برای تشکیلات امدادی فراهم می‌کند تا بتواند از ظرفیت‌ها بهره ببرد.

ندیمی در پایان از نمایندگان خواست تا به یک فوریت طرح یاد شده رای دهند.

بعد از سخنان ندیمی، امیرآبادی نماینده مردم قم در خانه ملت در مخالفت با یک فوریت با طرح مذکور بند «د» ماده 65 را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه عزیزانی که برنامه پنجم را نوشتند می‌دانند که اگر این قوانین به تصویب برسد، خیلی‌ها با مجوز شورای شهر جذب می‌شدند، تصریح کرد: تصویب این قانون به دلیل این ضروریت بود که افراد بدون آزمون در اجرای قوانین استخدامی جذب نشوند.

نماینده مردم قم تاکید کرد که هیچ ضروریتی برای حذف این ماده نیست و عزیزان به این طرح رای ندهند.

در ادامه جلسه موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم در موافقت با یک فوریت طرح یاد شده گفت: این ماموریت باعث شده در برخی جاها برخی نیروهای توانمند به دلیل وجود اشکال در این قانون نتوانند به فعالیت بپردازند.

وی اضافه کرد: امروز با توجه به قوانین مربوط به استخدام و شفافیت آنها شرایط به گونه‌ای شده که انتقال و جذب افراد به صورت قانونی انجام می‌شود و به نظر نمی‌رسد مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه بایستی فرصتی ایجاد کنیم تا نیروهای شایسته و کاردان که از توان مدیریتی بالایی برخوردارند مشغول به کار در مکان‌های ضروری شوند، تصریح کرد: چه ایرادی دارد که ما بتوانیم از نیروهای توانمند بهره ببریم؛ این طرح مشکلی را برای دولت ایجاد نمی‌کند و در واقع ما مشکل ایجاد کردیم و اکنون می‌خواهیم آن را حذف کنیم.

به گزارش فارس پس از سخنان طراح و مخالف و موافق این طرح، طرح یک فوریتی حذف بند «د» ماده 65 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه با 62 رای موافق، 42 رای مخالف و 26 رای ممتنع به تصویب نرسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها