امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138708
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید محمدهادی رضوی دبیر کل جشنواره تجلیل از قهرمانان صنعت در این همایش اظهار داشت: باید ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید محمدهادی رضوی دبیر کل جشنواره تجلیل از قهرمانان صنعت در این همایش اظهار داشت: باید همیشه از مسئولانی که اتمام ویژه به علم و فناوری دارند قدردانی کرد و به تلاشگران عرصه صنعت و تولید نیز توجه ویژه‌ای نشان داد.

وی در ادامه در خصوص دعوت از مسئولان عرصه هسته‌ای که سال گذشته دکتر ظریف و امسال رئیس سازمان انرژی اتمی دکتر صالحی حضور یافت، گفت: از مسئولانی که به فکر ساختن ایران اسلامی هستند و به علم و فناوری اهتمام می‌کنند باید تقدیر کرد.

دبیر دهمین جشنواره تجلیل از قهرمانان صنعت و اقتصاد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: باید در کنار قدردانی از صنعتگران توجه ویژه‌ای به مسئولانی که در حال تلاش برای سازندگی هستند انجام داد؛ باید همگی در جهت منویات رهبر معظم انقلاب گام بردارند و ایشان را در همه جهات یاری کنند.

رضوی در ادامه به عملکرد تیم هسته‌ای اشاره کرد و گفت: بهتر است صحبت‌هایی که گفته می‌شود همه چیز را در عرصه هسته‌ای داده‌‌اید بیان نشود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تیم هسته‌ای را فرزندان انقلاب دانستند پس باید با اعتماد نسبت به آنان نگریست و آنان در چارچوب خط قرمزها حرکت می‌کنند.

در ادامه علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ملت ما روز به روز مقتدرتر می‌شود و در عرصه‌های علمی و فناوری به پیشرفت می‌رسد.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم که با وجود همه نواقص در عرصه‌های مختلفی همچون گازرسانی، برق‌رسانی، جاده‌سازی و سایر فناوری‌ها به پیشرفت‌های عظیمی رسیده‌ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه برخی اختلافات در کشور وجود داشته و البته تأثیرگذار نیز نبوده است، گفت: علی‌رغم برخی اختلافات شاهدیم که مملکت به خوبی اداره می‌شود و به وجود چنین ملتی نیز افتخار می‌کنیم.

صالحی به اشاره به اینکه در گذشته سوخت 20 درصدی رآکتورها را از آرژانتین فراهم می‌کردیم، گفت: در حال حاضر شاهدیم که با پیشرفت‌های بسیار به نقطه مناسبی دست یافته‌ایم و اکنون برزیل و آرژانتین باید از کشور ما در عرصه هسته‌ای پرسش کنند که چه باید کرد؟

وی ادامه داد:‌ امروز شاهد وجود برکت علمی در کشور هستیم و این نشانه افتخار محسوب می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی به حضورش در رأس سازمان انرژی اتمی در سال 88 اشاره کرد و درباره اتفاقاتی که منجر به تولید سوخت 20 درصد شد، گفت: وقتی سال 88 مسئولیت سازمان را گرفتم اعلام شد که سوخت 20 درصدی که از آرژانتین گرفته‌اید در حال اتمام است؛ آن زمان نامه‌ای به البرادعی نوشتم و به وین به دیدار وی رفتم که این فرد گفت نامه‌ای از طرف آمریکا و روسیه متفقاً نوشته شده بود که در آن برای دادن سوخت 20 درصد چندین شهر گذاشته شده بود که مخالف حاکمیت ملی ما بود.

صالحی تصریح کرد: در آن زمان به رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که سوخت 20 درصدی را نمی‌دهند و اعلام کردم در صورت تأمین منابع خودمان کار را آغاز کنیم؛ بنابراین از زیر صفر کار را شروع کردیم و بعد از شش ماه به نتایج قابل قبولی رسیدیم.

وی افزود: وقتی در 22 بهمن همان سال اعلام شد جمهوری اسلامی ایران 20 درصد را تولید کرده رسانه‌های غرب صحبت ایران را بلوف خوانند در صورتی که ما به این موفقیت دست یافته بودیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی یاد شهید شهریاری و شهدای علمی را گرامی داشت و گفت:‌ بسیاری از این افراد در عرصه علمی و فناوری کشور تلاش کردند و لایق ستایش هستند.

در ادامه این جشنواره از دکتر علی‌اکبر صالحی به عنوان قهرمان قهرمانان و برگزیده بخش صنعتی تجلیل به عمل آمد و رئیس سازمان انرژی اتمی نیز نشان خود را به همسر شهید شهریاری اعطا کرد.

همچنین محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور و علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی از فعالان بخش صنعت تقدیر و قدرانی به عمل آوردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها