امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138712
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز همزمان با سالروز شهادت امیرکبیر، «خانه امیر کبیر»، ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز همزمان با سالروز شهادت امیرکبیر، «خانه امیر کبیر»، «خانه شهدای دانش& zwnj;آموز» و «خانه معلمان شهید» در محل مدرسه دارالفنون با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به شخصیت امیرکبیر اظهار داشت: این رجال سیاسی یک فرد فرهنگی و علاقمند به نظام تعلیم و تربیت کشور بود و بسیار متأسفیم قدر این افراد شناخته نشده است.

وی ادامه داد: امیدواریم دارالفنون به روال سابق خود برگردد و اینجا مرکز اسناد و تاریخ آموزش و پرورش کشورمان باشد.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: ما مدیون امیرکبیر و امیرکبیرهای کشورمان هستیم و ویژگی وی استقلال‌خواهی و رسیدن به هویت ملی و اسلامی است و ویژگی دیگر علاقه به سلامت اداری بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: از ویژگی‌های امیرکبیر این بود که می‌خواست جلوی تبعیض را بگیرد و دخالت عمه‌خانم و خاله‌جان‌ها را از سیاست کوتاه کند.

وی افزود: امروز به این آمیزه امیرکبیر برای مبارزه با فساد و دخالت بیگانه نیازمند هستیم و اگر امروز مفتخریم که انرژی هسته‌ای و نظام فناوری برای خودمان بوده و می‌خواهیم سرآمد باشیم، نیازمند آموزش و پرورش باکیفیت هستیم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با اشاره به خانه شهدای دانش‌آموز افزود: علت افتتاح این خانه و همزمانی با خانه امیرکبیر این است که امیرکبیر معلم استقلال کشور بود و دانش‌آموزان شهید ما نیز از استقلال کشور حمایت می‌کنند.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ویژگی این شهدای دانش‌آموز این است که در سنین 12 تا 15 سالگی هستند و از همه استان‌ها یک شهید به نمایندگی از 36 هزار دانش آموزی که در کشور داریم، در اینجا انتخاب شده‌اند.

وی اضافه کرد: اینها نشانگر این است که نسل آینده ما به شهدا احترام گذاشته و حاضر است از جان خود بگذرد و ما مدیون این شهدا هستیم و دستگاه آموزش و پرورش، خود را مدیون شهدای معلم، دانش‌آموز شهید و شهدای طول تاریخ می‌داند و شهدا در امتداد هم کارها را تکمیل می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدیان با اشاره به شهید مرحمت بالازاده گفت: این شهید چندین بار شناسنامه خود را تغییر داد و پس از اینکه نتوانست به جبهه برود خود را به ریاست‌جمهوری رساند و گفت می‌خواهم رئیس‌جمهور را ببینم.

وی اضافه کرد:‌ این شهید یک روز از صبح تا غروب منتظر رئیس‌جمهور شد و وقتی ماشین رئیس‌جمهور عبور کرد فریاد زد و رئیس‌جمهور آن زمان دستور داد ماشین را نگه داشته و به این دانش‌آموز 13 ساله گفت با من چه کار داری؟ که این شهید به رئیس‌جمهور گفت؛ شما رئیس‌جمهور کشور هستید؟ یعنی روی حرف شما کسی حرف نمی‌زند؟ که رئیس‌جمهور پاسخ مثبت داد و از او خواست تا حرفش را بزند و این دانش‌آموز گفت؛ از شما می‌خواهم به همه روحانیون بگویید که روی منبر روضه حضرت قاسم(ع) را نخوانند، که رئیس‌جمهور با تعجب گفت؛ یعنی چی؟ که شهید  گفت؛ یا آن را حذف کنند یا من را به جبهه اعزام کنند، و در آن زمان که مقام معظم رهبری رئیس‌جمهور بودند اجازه دادند تا این دانش‌آموز به جبهه برود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در خصوص غرفه معلمان شهید خاطرنشان کرد: در این مجموعه، مجموعه‌ای از شهدای معلم داریم مانند شهیدان رجایی، باهنر، بهشتی، سلیمی جهرمی و موسوی دامغانی و برخی که معلمان شهید بودند و فرمانده لشگر هستند مثل شهید همت و پیچک و برخی دیگر فرمانده تیپ، گردان و گروهان بودند که هم در کلاس درس و هم در میدان جنگ شاگرد تربیت کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها