امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138717
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست به منظور حمایت از اختراعات سبز نشستی با حضور مدیر کل ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست به منظور حمایت از اختراعات سبز نشستی با حضور مدیر کل دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس اداره مالکیت صنعتی قوه قضاییه، مدیرکل توسعه مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

بنابر این گزارش، حمید راشدی مدیرکل دفتر پژوهش و توسعه فناوری‌های سازمان حفاظت محیط زیست  در این نشست با بیان اینکه از اختراعات سبز در کشور حمایت می‌شود، گفت: آیین‌‌نامه‌ای نحوه حمایت هر یک از دستگاه‌های برای حمایت از اختراعات سبز تهیه و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی شود.

راشدی تصریح کرد: مقرر است یک روز در سال به‌عنوان اختراعات سبز نام‌گذاری شود تا در آن روز از برترین‌های این اختراعات تجلیل شود.

به گفته وی، با هماهنگی بین دستگاه‌های متولی امکان حمایت و تجاری‌سازی اختراعات سبز به‌عنوان یکی از راهکارهای موثر در رفع معضلات محیط‌زیستی فراهم می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، در این جلسه بر تسریع در مراحل ثبت و بررسی اختراعات سبز در اداره کل مالکیت صنعتی  و وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید و مقرر شد موضوعات الویت‌دار محیط‌ زیست مشخص شود تا از اختراعات در آن حوزه‌ها حمایت شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها