امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138721
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوطالب حافظی دبیر ستاد سیاستگذاری دارالفنون امروز در نشست خبری که در محل ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوطالب حافظی دبیر ستاد سیاستگذاری دارالفنون امروز در نشست خبری که در محل دارالفنون برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: طبق مصوبه‌ای که در شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش در 8 شهریور ماه سال جاری داشتیم علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد تا دو سال آینده یعنی شهریور 95 کار بازسازی و مرمت دارالفنون به پایان برسد.

وی ادامه داد: برای اجرایی کردن این کار وزیر آموزش و پرورش دستور دادند تا شورای سیاست‌گذاری شکل گیرد تا این کار تا دو سال به اتمام برسد و از ظرفیت خارج از آموزش و پرورش نیز استفاده شود و در حال حاضر 5 جلسه تشکیل شده است و شهرداری نیز وارد عمل شده است و با پیگیری‌های حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان که انجام شده و در بازدید مسجد جامعی عضو شورای شهر از دارالفنون قول داده شده است تا یک میلیارد تومان از منابع سال 93 برای بازسازی اختصاص داده شود.

وی اضافه کرد: در اولین قدم اعلام کردیم باید در دارالفنون باز بوده و فضا نشاط‌آور باشد و برای در ورودی آن 200 میلیون تومان از اعتبارات سازمان میراث فرهنگی گرفتیم.

دبیر ستاد سیاست‌گذاری درالفنون یادآور شد: سال گذشته در ضلع جنوبی با سازمان میراث فرهنگی این اختلاف بود که تیرچه‌های سقف سالن آمفی‌تئاتر فلزی باشد یا چوبی که با تشکیل کارگروه بین سازمان میراث فرهنگی و سازمان نوسازی مدارس به جمع‌بندی در این خصوص رسیدیم و سالن 500 نفری نمایشی در این مجموعه وجود دارد که در مجاور آن نیز یک سالن دیگر وجود دارد و بر اساس توافق با سازمان نوسازی در هفته معلم سال 94 سالن اجتماعات امیرکبیر را افتتاح خواهیم کرد.

وی گفت: نشستی با فارغ‌التحصیلان دهه 30 و 50 دارالفنون تشکیل دادیم و انجمنی از این فارغ‌التحصیلان شکل گرفت تا به ما کمک کند و با عزم ارادت آموزش و پرورش تلاش می‌کنیم و قول می‌دهیم آثار این کارها 5 تا 6 ماه آینده دیده شود.

حافظی با اشاره به خانه امیرکبیر افزود: در این خانه 54 اثر مربوط به نامه‌های امیرکبیر به ناصرالدین‌شاه و نامه‌های ناصرالدین‌شاه به امیرکبیر اقدامات مختلف امیرکبیر در جهت اصلاح صنعت، کشاورزی و همچنین حکم قتل امیرکبیر گردآوری شده است.

دبیر ستاد سیاست‌گذاری دارالفنون تصریح کرد: دارالفنون از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 4 عصر باز است و دانشجویان مختلف از جمله دانشجویان مراکز تربیت معلم به اینجا مراجعه می‌کنند.

وی اضافه کرد: برآورد ما از بازسازی و مقاوم‌سازی دارالفنون 6 میلیارد تومان است که سازمان نوسازی در شورای فنی میراث فرهنگی معتقد هستند که این مرمت باید انجام شود و رئیس سازمان نوسازی مدارس نیز اعلام کرده است که هر موقع این طرح قطعیت یافت حاضر هستیم کل منابع آن را تأمین کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها