امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138730
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد، نشان داد درآمد چپ ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه هاروارد انجام شد، نشان داد درآمد چپ دست‌ ها کمتر از راست دست‌هاست؛ به گفته «جاشوآ گودمن» اقتصاددان و سرپرست این تحقیقات، این اختلاف و تفاوت با مشاهداتی که انجام شده، توضیح داده شده است.

بر اساس مطالعات به دست آمده در آمریکا و انگلستان، محققان دریافتند چپ دست‌ها سالانه 10 تا 12 درصد کمتر از راست دست‌ها موفق می‌شوند حتی این تفاوت در زن‌ها بیشتر است؛ این در حالی است که زنان چپ دست به طور متوسط 2500 دلار کمتر از زنان راست دست درآمد دارند و مردان چپ دست 3400 دلار کمتر از مردان راست دست درآمد دارند.  

با توجه به مشاهدات «گودمن»، چپ دست‌ها از نظر شناختی ضعیف‌تر از راست دست‌ها هستند و توانایی یادگیری آنها نیز کمتر است؛ مسئله‌ای که باعث گفتن این موضوع می‌شود نداشتن مدرک تحصیلات دانشگاهی این افراد است.

شاید این یافته‌ها با باورهای قبلی تضاد داشته باشند که نشان داده‌اند چپ دست‌ها نسبت به راست دست‌ها IQ بالای 131 دارند، به همین منظور باید مطالعه و تحقیق دیگری در این مورد انجام شود تا نتایج جدیدتری به دست آید.

بد نیست بدانید افراد چپ دستی بوده‌اند که در زمینه شغلی، اعتقادات و افکار مثبت و منفی خود موفق بوده‌اند، مانند لئوناردو داوینچی، آلبرت انیشتین، ناپلئون بناپارت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها