امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138731
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در حاشیه همایش وحدت اسلامی، تجارت و توسعه لرستان در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در حاشیه همایش وحدت اسلامی، تجارت و توسعه لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت برای استان لرستان اولویت قائل شده است تا قبل از پایان کار این دولت بتوانیم در زمینه احداث اماکن رفاهی، اقامتی برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های فراوان گردشگری و توریستی استان قدم‌های لازم را برداریم.
وی در خصوص حریم قلعه فلک‌الافلاک افزود: این موضوع در سفر دولت به لرستان نیز مطرح شد و با پیگیری‌های خوبی که توسط استاندار لرستان صورت گرفت بخش مربوط به ارتش در حال حل شدن است و اعتبارات این حوزه به صورت نصف نصف برای تملک حریم آن در نظر گرفته شده است و طی چند ماه آینده بخش ارتش فلک‌الافلاک به تملک میراث فرهنگی درمی‌آید.
سلطانی‌فر اضافه کرد: برای بخش مربوط به سپاه نیز دو پیشنهاد از سوی استاندار لرستان ارائه شده است که در حال بررسی آنها در ستاد نیروهای مسلح و میراث فرهنگی هستیم و امیدواریم با بررسی‌های مناسب هر چه زودتر به راهکاری برای تملک این قسمت از قلعه نیز برسیم.
وی در خصوص مرمت بناهای تاریخی تصریح کرد: یک تیم تخصصی برای بررسی نحوه مرمت قلعه فلک‌افلاک فرستاده می‌شود و در صورتی که در این زمینه مشکلاتی وجود داشته باشد برای رفع آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات موجود در زمینه مرمت که در اختیار سازمان میراث فرهنگی است بسیار ناچیز بوده و به نسبت یک در مقابل 20 است لذا به ناچار مجبوریم به همین میزان و در واقع به پنج درصد از مرمت‌ها رسیدگی کنیم.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یکی از سیاست‌های مهم دولت این است که حفظ و نگهداری بناهای فرهنگی و تاریخی را به مراکز بخش خصوصی واگذار کند و آمادگی لازم را در این زمینه دارد تا با واگذاری این مراکز هم شاهد نگهداری آنها و نیز محلی برای کسب درآمد باشد.
انتهای پیام/2304/ز30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها