امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138745
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طراحان یک شرکت خودروسازی به تازگی سیستمی جدید ارائه داده‌اند که کاربر قادر ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طراحان یک شرکت خودروسازی به تازگی سیستمی جدید ارائه داده‌اند که کاربر قادر است توسط یک ساعت هوشمند، خودروی خود را پارک کند؛ آنها برای ساخت این سیستم و این ساعت هوشمند از یک فیلم علمی ـ تخیلی آلمانی الهام گرفته‌اند.

این سیستم مجهز به یک ساعت مچی است که توسط تلفن همراه (گوشی هوشمند) کار می‌کند و راننده می‌تواند به راحتی خودرو را پارک یا از پارک خارج کند؛ کاربر نیازی به پیدا کردن محلی برای پارک خودرو ندارد چون خودرو به تنهایی محل پارک را پیدا می‌کند و کاربر در زمانی که قادر به پارک خودرو یا خارج کردن خودرو از پارک نیست، خودرو به تنهایی این کار را انجام می‌دهد.

خودرو مجهز به چهار لیزر است که می‌تواند موانع را حتی به اندازه سانتی‌متر تشخیص دهد و محیط خارج از خودرو را دقیقاً شناسایی کند.

در ابتدا سیستم یک تصویر سه بعدی از پارک ماشین ایجاد می‌کند که بر روی آن اطلاعاتی داده شده است سپس خودرو دنبال پارکینگ می‌گردد و جای مناسب برای پارک پیدا می‌کند و بدون کمک شخص، خودرو را پارک می‌کند.

این خودروسازی تصمیم دارد این سیستم را در تمام مدل‌های خودروی خود نصب کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها