امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138746
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، هزاران برزیلی روز جمعه در شهرهای «ریو دو ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، هزاران برزیلی روز جمعه در شهرهای «ریو دو ژانیرو» و «سائوپائولو» در اعتراض به افزایش قیمت هزینه در شبکه حمل& zwnj;ونقل عمومی کشور به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کردند.

طبق گزارش نیروی پلیس «سائوپائولو» این تظاهرات از طریق شبکه‌های اجتماعی به دست گروه اداره کننده بزرگترین تظاهرات سال 2013 در این کشور (این تظاهرات نیز به دلیل افزایش نرخ کرایه در این بخش برگزار شد) برنامه‌ریزی شده و با تجمع حدود 2هزار نفر از مقابل سالن تئاتر این شهر آغاز شده است.

این تظاهرات که با مسدود کردن خیابان‌ها و بزرگراه‌های «سائوپائولو» شدت بیشتری گرفته بود سرانجام به دست نیروهای ضد شورشی کشور متوقف شده و به پایان رسید.

یکی از شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی که دانش‌آموزی 19 بود در رابطه با این اقدام مردمی اعلام کرد: من در این تظاهرات شرکت کردم چون معتقدم که حمل‌ونقل عمومی در کشور باید رایگان باشد، در این صورت است که شرایط بهتر شده و ما می‌توانیم به زندگی خود ادامه دهیم.

نیروهای پلیس در این تظاهرات به منظور پراکنده کردن تجمع کنندگان از گازهای فلفل و اشک‌آور و همچنین شلیک گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.

پلیس طی این اقدام توانست حدود 30 نفر از معترضان را دستگیر کرده و به پایگاه‌های خود انتقال دهد.

حدود 500 نفر از شهروندان «ریو دو ژانیرو» نیز در این روز در مخالفت با افزایش کرایه در بخش «حمل‌ونقل» به خیابان‌ها آمده و فریاد اعتراض خود را به گوش مسئولین رساندند.

باوجود تجمع گسترده مردم در مرکز این شهر ولی درگیری و نزاعی بین مردم و نیروی پلیس آن گزارش نشده است.

به گزارش رسانه‌های محلی این کشور کرایه اتوبوس و مترو در «سائوپائولو» روز سه شنبه از 3 رئال(واحد پول برزیل) به 3،50 رئال و در «ریو دوژانیرو» از 3 رئال به 3،4 رئال رسیده است.

دولت برزیل در سال 2013 نیز تصمیم گرفت کرایه‌های موجود در این بخش را که از سال 2011 تغییر نکرده بود افزایش دهد ولی به دلیل تظاهرات و اعتراضات گسترده مردم آن را لغو کرد.

تظاهرات میلیونی در 12 شهر برزیل به دلیل افزایش هزینه‌ها و همچنین مشکلاتی در سیستم آموزشی و بهداشتی دلایلی بود که برای برگزاری مسابقات جام جهانی در این کشور نیز مسئولان آن را دچار شک و تردید کرده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها