امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138747
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کلود گرونفیه» زیست شناس در لیون – فرانسه در مورد اثرات بی‌

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «کلود گرونفیه» زیست شناس در لیون – فرانسه در مورد اثرات بی‌ خوابی بر روی مغز، هشدار جدی داده است.

خواب فقط استراحت کردن نیست بلکه اثراتی واقعی بر روی بدن دارد به طوری که بی‌خوابی اثرات مخرب بر روی تمرکز، تحلیل و به خاطر سپردن دارد.

کم خوابی نقش مهمی در عملکرد مغز، سیستم ایمنی بدن و مقدار سوخت و ساز بدن دارد؛ خستگی و کم خوابی باعث به وجود آمدن چربی می‌شود و این خود هشداری برای ابتلا به بیماری است و بدن را ضعیف می‌کند. 

عدم استراحت کافی، هورمون‌های گرلین ملاتونین را مختل می‌کند؛ با آزمایشاتی که انجام شده است، نشان داده شد این امر موجب بروز سرطان در حیوانات می‌شود؛ مطالعات قبلی نشان داده‌اند کمبود خواب می‌تواند خطر ابتلا به حملات قلبی یا فیبرومیالژیا را نیز افزایش دهد.

در 10 تا 12 درصد جمعیت دنیا دردهای اسکلتی - عضلانی دیده می‌شود که علت ساختاری یا التهابی برای آنها یافت نمی‌شود؛ فیبرومیالژیا، درد اسکلتی – عضلانی مزمنی است که با درد منتشر می‌شود و با خستگی و اختلال خواب مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها