امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138757
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جهاد اسلامی فلسطین در طی چند ماه اخیر در خط برقراری روابط میان جنبش‌های اسلامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جهاد اسلامی فلسطین در طی چند ماه اخیر در خط برقراری روابط میان جنبش‌های اسلامی ، از بین بردن تنش میان محور مقاومت و سر و سامان دادن به اوضاع سخت داخلی فلسطین به ویژه پس از جنگ 50 روزه اخیر گام برداشته است.

روزنامه لبنانی «السفیر» به نقل از یکی از اعضای جهاد اسلامی نوشت: در خلال چند ماه اخیر برای بهبود روابط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» و جمهوری اسلامی ایران به ویژه پس از جنگ اخیر غزه (تابستان 2014) تلاش کردیم. این تلاش‌ها منجر به سفر هیأتی از حماس به تهران شد و پیشرفتی خوب در روابط این جنبش با تهران مشاهد شد و مقامات حماس از حمایت‌های ایران تشکر کردند.

 وی افزود: اما همچنان موانعی وجود دارد که مانع از سفر «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس به تهران می‌شود.بارزترین این موانع موضع حماس در خصوص مسأله سوریه است و تلاش‌ها در این مورد ادامه دارد. ما امیدواریم روابط بین اعضای مقاومت به حالت عادی خود مانند قبل از جنگ سوریه بازگردد، خصوصا اینکه غزه همچنان از محاصره رنج می‌برد و هیچ پیشرفتی در بازسازی آن دیده نمی‌شود.

این مقام مسئول افزود علی‌رغم اوضاع سخت غزه و فلسطین به نظر می‌رسد وضعیت در مرحله آینده با بهبود روابط میان قوای مقاومت به سمت بهتر شدن پیش رود.

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها