امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138759
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، پس از آنکه «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه) در مراسم ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، پس از آنکه «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور افغانستان امروز (شنبه) در مراسم تحلیف سناتورهای جدید افغانستان در مجلس سنای این کشور، افغان‎ها را در خصوص اعلام کابینه به صبر و حوصله بیشتر فراخواند، اینک زمزمه‎های تشکیل کابینه شدت گرفته است.

ظهر امروز نیز اعلام شد، تیم ریاست اجرایی افغانستان گفته است، فهرست 12 وزیر پیشنهادی برای معرفی در پارلمان به کاخ ریاست جمهوری فرستاده تا اشرف‎غنی آن را به پارلمان بفرستد.

«مجیب‎الرحمن رحیمی» سخنگوی «عبدالله عبدالله» رئیس شورای اجرایی افغانستان با تأیید این خبر گفت: کارهای اساسی تشکیل کابینه دولت «وحدت ملی» پایان یافته و قرار است بزودی آنان به پارلمان معرفی شوند.

رحیمی تصریح کرد: بر اساس گزارش‎ها رئیس جمهور تاکنون نامزد وزرای پیشنهادی خود به پارلمان را مشخص نکرده و همچنین مذاکرات میان رئیس جمهور و رئیس شورای اجرایی جریان دارد.

با این حال، «اسدالله سعادتی» عضو تیم رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد: فهرست تمام وزرای پیشنهادی تکمیل شده اما روی اینکه چه کسانی برای سمت وزارت‎های دفاع و کشور به پارلمان پیشنهاد شود، میان عبدالله و اشرف‎غنی توافق صورت نگرفته و مذاکرات در این خصوص جریان دارد.

سعادتی همچنین گفت: مذاکرات اشرف‎غنی و عبدالله امکان دارد که تا پایان امروز (شنبه) نتیجه مثبت دهد.

این در حالی است که «عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان امروز اعلام کرد که رئیس جمهور افغانستان روز دوشنبه هفته جاری تمام وزرای پیشنهادی را به پارلمان معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها