امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138771
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 32
«عدنان منصور»،‌ رئیس سابق دستگاه دیپلماسی لبنان روز پنجشنبه گذشته در مصاحبه کوتاه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی ...

«عدنان منصور»،‌ رئیس سابق دستگاه دیپلماسی لبنان روز پنجشنبه گذشته در مصاحبه کوتاه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a> در دومین روز برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی درخصوص تاثیر مساله فلسطین بر تحقق وحدت میان امت اسلامی عنوان داشت: در وهله نخست باید گفت که مساله فلسطین امت اسلامی را متحد نمی‌کند، بلکه این امت اسلامی است که باید به خاطر این مساله متحد شود، چرا که مساله فلسطین مساله‌ای مرکزی در جهان عرب و جهان اسلامی است و باید به همین دلیل تشریک مساعی و همکاری سازنده‌ای از سوی این امت صورت بگیرد تا حقوق مردم فلسطین باز‌پس‌گرفته شود.

وی درخصوص بازداشت شیخ «علی سلمان»،‌ دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق در بحرین نیز خاطرنشان کرد: من تصور نمی‌کنم که بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق مساله‌ای را حل ‌کند.‌ مساله بسیار بزرگ‌تر از بازداشت وی است. ما امیدواریم که مسئولان از بازداشت وی صرف نظر کنند، چرا که شیخ علی سلمان نماینده طیف گسترده‌ای از مردم بحرین است و از جایگاه ویژه‌ای در این کشور برخوردار است. هر اقدامی یک واکنشی دارد و گاهی اقدامات به نفع هیچ کس نیست.  

وزیر خارجه سابق لبنان درخصوص معیارهای دوگانه غرب نسبت به حقوق بشر در کشورهای مختلف اظهار کرد: برخی از کشورهای ابرقدرت معیارهای دوگانه‌ای را نسبت به تعدادی از مسائل در کشورهای جهان در پیش گرفته‌اند. نمی‌توان یک اقدام را در کشوری محکوم کرد و از این مساله در کشوری دیگر چشم پوشید؛ چرا که این اقدام بر اعتبار این کشورها‌ تاثیر می‌گذارد.

عدنان منصور همچنین در پاسخ سوال خبرنگار فارس درباره ادعاهای غرب نسبت به توانایی‌های هسته‌ای ایران تصریح کرد: این حق ایران است که توانایی‌های هسته‌ای مسالمت‌آمیز در اختیار داشته باشد. ایران از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی است و به بندهای منشور آژانس احترام می‌گذارد؛ بنابراین نباید اقداماتی برای توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران صورت بگیرد و یا تحریم‌های بی حساب و کتابی علیه این کشور اعمال شود. مادامی که ایران به منشور آژانس پایبند است،‌ باید به این کشور اجازه در اختیار داشتن توانایی‌های هسته‌ای مسالمت آمیز داده شود و این توانایی است که ایران از آن در زمینه‌های پزشکی، کشاورزی، صنعتی و در عرصه‌های دیگر استفاده می‌کند.

وی در ادامه گفت: کشورهای اسلامی باید موضع ایران را در زمینه در اختیار داشتن توانایی‌های هسته‌ای تأیید کرده و از این کشور حمایت کنند. هر یک از این کشورها که بخواهد فناوری هسته‌ای مسالمت‌ آمیز داشته باشد،‌ این حق را دارد. امروزه شاهد این امر هستیم که‌ طرف‌هایی نمی‌خواهند این کشورها پیشرفت کنند و توانایی‌های هسته‌ای مسالمت آمیز داشته باشند و اقتصاد و صنعت و امور دیگر آنها پیشرفت کند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها