امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138773
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 34
شیخ «عبدالله آل یاسین»، پژوهشگر عربستانی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه برگزاری کنفرانس ...

شیخ «عبدالله آل یاسین»، پژوهشگر عربستانی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در حاشیه برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی خاطرنشان کرد: مساله فلسطین مساله‌ای انسانی است و انسانی که خواهان عدالت و آزادی است، بر سر آن وحدت نظر دارد، بنابراین موضع مسلمانی که دینش و فطرتش به انسانیت فرا می‌خواند،‌ چگونه خواهد بود؟ پس سزاوار است که امت اسلام بر سر این امر وحدت داشته باشد.‌ اگر مسائل بسیاری نتوانسته است ما را متحد کند، اما مساله فلسطین محوری اساسی و عاملی مهم است که می‌تواند ما را متحد کند.

وی افزود: امام خمینی (ره) پیش بینی کرده بود که اختلافات میان مسلمانان شدید می‌شود و این صهیونیست‌ها  هستند که بذر این اختلافات را می‌کارند. پس برای ما شایسته است که متحد شویم تا غده سرطانی را که عامل ایجاد این اختلافات است، ریشه کن سازیم. باید از مساله فلسطین حمایت کرد و این مساله را به عنوان امری مقدس ترویج دهیم و تاکید کنیم که اسرائیل به هتک حرمت قدس و یهودی سازی آن می‌پردازد و باید نسبت به ادامه داشتن سرطان اسرائیل در امت اسلامی هشدار دهیم.

شیخ عبدالله آل یاسین همچنین در خصوص توانایی‌های هسته‌ای ایران اظهار کرد: مساله هسته‌ای ایران کاملا مساله‌ای مسالمت آمیز بوده و عامل پیشرفت و قدرت است که به اسلام بُعدی جهانی و انسانی می‌بخشد، در نتیجه توانایی هسته‌ای عامل قدرتی برای مسلمانان است. این مساله‌ای است که غرب از آن هراس دارد،‌ چرا که غرب هراسی از تروریسمی که مسلمانان و جهان را می‌درد، ندارد‌ بلکه از این سلاحی می‌ترسد که تلاش می‌کند آن را سلاحی کشنده جلوه دهد و این در حالی است که این سلاح قدرتی بازدارنده است. این توانایی‌ها به انسان قدرت می‌دهد و این امری است که غرب آن را برای اسلام نمی‌خواهد، چرا که غرب از اسلام تسامحی و عقلانی که ممکن است در کشورهایشان گسترش پیدا کند، می‌ترسد.

وی همچنین درخصوص سیاست یک بام و دو هوای غرب نسبت به مسائل حقوق بشری در کشورهای مختلف تصریح کرد: این معیارهای دوگانه به نفع غرب نیست، ‌بلکه به ضرر آن است. امروزه می‌بینیم که این معیارهای دوگانه غرب در کشورهای اسلامی تاثیری منفی بر غرب گذاشته و باعث ایجاد تروریسمی شده است که به ضرر آن است.

این پژوهشگر عربستانی درخصوص بازداشت شیخ علی سلمان،‌ دبیرکل جمعیت الوفاق نیز گفت: ما از خداوند می‌خواهیم که وی آزاد شود و منطقی جز این منطق کنونی که در تعامل‌ها در پیش گرفته شده است، حکم‌فرما شود. معروف است که مردم بحرین تعاملی مسالمت آمیز و متمدنانه داشته‌ است و نظام نیز باید به نحوی مسالمت آمیز برخورد کند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها