امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138776
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 33
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سناتور آمریکایی با انتقاد از تهدید رئیس جمهور آمریکا به وتوی یک طرح جنجالی گفت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک سناتور آمریکایی با انتقاد از تهدید رئیس جمهور آمریکا به وتوی یک طرح جنجالی گفت که این طرح ایران و روسیه را تضعیف می‌کند.

به گزارش سی‌بی‌اس‌ نیوز، سناتور «جان هوون» روز شنبه با انتقاد از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به خاطر تهدید به وتوی طرح احداث خط لوله کیستون گفت که نفت و گازی که کشورش در آمریکای شمالی تولید می‌کند در حال تغییر معادلات ژئوپولتیک است.

طرح احداث خط لوله انتقال نفت کیستون از کانادا به خلیج مکزیک روز جمعه با 266 رأی مثبت در برابر 153 رأی منفی به تصویب رسید.

این خط لوله عظیم انتقال نفت، که کار احداث بخش هایی از آن پیشاپیش آغاز شده است، قرار است نفت تولیدی کانادا را به دهانه خلیج مکزیک در جنوب آمریکا برساند.

سناتور جان هوون روز یکشنبه گفت که این خط لوله به اهداف اقتصادی و سیاست خارجی آمریکا کمک خواهد کرد و کمترین تأثیر را بر محیط زیست خواهد داشت.

وی گفت: «نفت و گازی که ما در شمال آمریکا تولید می‌کنیم معادلات ژئوپولتیک را تغییر می‌دهد و با تضعیف کشورهای وابسته به نفت مانند روسیه، ایران و ونزوئلا آمریکا را تقویت می‌کند.»

وی افزود: «تولید انرژی در داخل خبر خوبی برای خانواده‌های آمریکایی و بنگاه‌های کوچک کسب و کار است چون افزایش عرضه، قیمت گاز را کاهش می‌دهد و هزینه‌های آنها را کمتر می‌کند.»

موافقان احداث این خط لوله، بر مزایای اقتصادی و خلق فرصت های جدید شغلی در صورت اجرایی شدن این پروژه تاکید می کنند.

مخالفان با اشاره به اثرات مخرب این طرح بر محیط زیست و زیست‌بوم های آمریکا، خواهان وتوی این طرح توسط باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند.

در حال تکمیل...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها