امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13878
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۷:۱۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌ان‌ان در یادداشتی به قلم مجید رفیع‌زاده تصریح کرد: در شرایطی که رهبران و نخبگان سیاسی غرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سی‌ان‌ان در یادداشتی به قلم مجید رفیع‌زاده تصریح کرد: در شرایطی که رهبران و نخبگان سیاسی غرب بسیار امیدوارند که روحانی میانه‌رو بر سیاست ایران در خصوص دولت اسد اثر بگذارد، اما باید در خصوص ایدئولوژی نیروهای معتدل و میانه‌رو در ایران، قدرت رئیس‌جمهور این کشور، ساختار سیاسی ایران و اهداف سیاست خارجی این کشور واقع‌بین بود.

به نوشته سی‌ان‌ان، نیروهای میانه‌رو در ایران سوریه را از نگاه «موازنه قدرت» و پارادایم مذهبی و ژئوپلتیک نگاه می‌کنند.

رفیع‌زاده تصریح می‌کند که اگرچه ادبیات سیاست خارجی روحانی نرم‌تر است اما وی ابراز نداشته که ایران در سیاست خارجی خود در سوریه تغییری شگرف ایجاد خواهد کرد. وی از اسد نخواسته تا از قدرت کنار برود و همچنین نخواسته است که حمایت‌های ایران از دمشق پایان پذیرد.

از منظر میانه‌روهای ایرانی، پایان دادن به حمایت از سوریه برابر با کاهش نفوذ ژئوپلتیک ایران و تغییر موازنه قدرت در منطقه است و چنین کاری در نهایت قدرت خود آنها را نیز به خطر خواهد انداخت.

این گزارش همچنین به نقش قدرتمند رهبری جمهوری اسلامی در سیاست خارجی ایران نیز اشاره کرده و تاکید کرده است که سیاست‌های ایران در قبال سوریه توسط ایشان هدایت می‌شود و موضع رهبر عالی ایران در خصوص سوریه کاملا شفاف است.

رفیع‌زاده همچنین با اشاره به اهمیت سوریه برای ایران از منظر ایدئولوژیک در نهایت نتیجه‌گیری کرده است که آقای روحانی وضع موجود را در حوزه مواضع ایران در خصوص سوریه تغییر نخواهد داد چرا که این امر از منظر ایدئولوژیک به ضرر ایران است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها