امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138783
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 45
حمله تروریستی به روزنامه فکاهی «شارلی ابدو» در پاریس اهمیت مبارزه با تروریسم را بار دیگر در محافل بین المللی مطرح می‌کند. ...

حمله تروریستی به روزنامه فکاهی «شارلی ابدو» در پاریس اهمیت مبارزه با تروریسم را بار دیگر در محافل بین المللی مطرح می‌کند. فرانسه‌ای که اکنون شاهد این گونه حملات است پیش از این با ابزار مالی و نظامی از گروهک‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کرد.
«فرانسوا اولاند» رییس جمهور فرانسه اخیرا تایید کرد فرانسه گروهک‌های تروریستی فعال در سوریه را تسلیح می‌کرده است (این‌جا).
از سوی دیگر فرانسه و برخی دیگر از کشورهای غربی هم‌چون انگلیس و آمریکا برای براندازی حکومت قذافی به شورشیان لیبی تسلیحات و کمک‌های نظامی ارائه دادند که در نتیجه لیبی با وجود این تجهیزات به مکان امنی برای تروریست‌های بین‌المللی مبدل شد (این‌جا).
در همین رابطه خانم دکتر «دیانا جان استون» نویسنده آمریکایی ساکن پاریس، کارشناس در حوزه سیاست اروپا و سیاست خارجی غرب، در گفتگویی کوتاه با فارس شرکت کرد.
نظر دکتر جان استون را درباره سیاست دوگانه فرانسه در قبال مساله تروریسم جویا شدیم. وی در پاسخ گفت: «روشن است که فرانسه از وجود تروریسم در دیگر کشورها حمایت می‌کند چرا که حمایت از تروریست‌ها در سوریه و لیبی به معنای مخالفت با دولت‌های آنان بوده که در این صورت همراهی اسراییل و آمریکا را به دنبال دارد. اما هیچ نشانه روشنی از این نگرش دولت فرانسه در دست نیست و چنین حملاتی هم برای دولت فرانسه موید این ادعاست که بر حق هستند و همیشه این‌طور بودند».
غیر از قربانیان این حادثه به نظر می‌رسد جامعه مسلمانان فرانسه نیز قربانی این فاجعه خواهند بود، مسلمانان فرانسه و دیگر کشورهای غربی پیش از این هم قربانی اسلام هراسی بوده‌اند. با اشاره به این مساله عقیده خانم جان استون را جویا شدیم.
وی با اشاره به عکس العمل دولت فرانسه مبنی بر دخالت اقلیت‌ها در واقعه شارلی ابدو و عدم سرزنش مسلمانان گفت، «با این وجود متاسفانه چنین اتفاقاتی منجر به افزایش احساسات ضد اسلامی در اروپا شده و خشونت‌های فردی، توهین و حتی حملات به مساجد مسلمانان را به دنبال خواهد داشت».
به عقیده دکتر جان استون، وقوع چنین حوادثی برای جامعه‌ فرانسه که در حال حاضر مشکلات اقتصادی فراوانی داشته و حکومت مقتدری ندارد، فاجعه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها