امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138791
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 13
خانم «رمله عبدالحمید»، عضو شورای جمعیت الوفاق بحرین و فعال سیاسی این کشور در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

خانم «رمله عبدالحمید»، عضو شورای جمعیت الوفاق بحرین و فعال سیاسی این کشور در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دومین روز برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی تصریح کرد: مساله فلسطین مساله‌ای است که تمامی مسلمانان بر سر آن توافق نظر دارند و مسلمانی نیست که بر سر این مساله اختلاف نظر داشته باشد و تمامی مسلمانان با مذاهب مختلف و هر تابعیتی به این امر معتقد هستند. این مساله عاملی برای وحدت است و زمانی که ما به این مساله بیاندیشیم و برای حل آن تلاش کنیم، این امر وحدت اسلامی را برای ما به ارمغان می‌آورد.

وی درخصوص میزان اعتبار موضع گیری‌های مغرضانه غرب نسبت به توانایی‌های هسته‌ای ایران گفت: غرب می‌خواهد که به تنهایی جهان را تحت سلطه داشته باشد و هر کشوری که از دامنه این تابع بودن خارج شود، برچسب اتهام‌ها بر آن زده می‌شود. مشکل این است که غرب و آمریکا از این اصل پیروی می‌کنند که "یا علیه من باش یا با من باش" و می‌خواهند همگان تسلیم آن چیزی باشند که آنها می‌خواهند و هر کشوری که به استقلال بیاندیشد، آنها بر این کشور علامت خطر و هشدار را می‌گذراند و دنبال بهانه‌ای می‌گردند تا تحریم‌هایی را اعمال کنند. ایران اعلام کرده است که تسلیم هیچ کشوری و تحت سلطه غرب نخواهد بود و قدرت خود را از طریق توانایی‌های هسته‌ای تقویت کرده و از این امر در زمینه‌های مسالمت آمیز بهره می‌گیرد، به همین دلیل غرب علیه ایران به شدت دست به حیله و نیرنگ می‌زند.

رمله عبدالحمید درخصوص تاثیر در اختیار داشتن توانایی‌های هسته‌ای بر کشورها افزود: اگر ما قدرتی نداشته باشیم که از ما پشتیبانی کند،‌ پس با چه چیزی از خودمان دفاع کنیم. توانایی‌های هسته‌ای قدرتی بازدارنده است. ما با در اختیار داشتن این قدرت‌ها، مستقل می‌شویم و از غرب بی نیاز می‌گردیم. اما غرب می‌خواهد که کشورها همواره وام گیر آن باشند.

این فعال بحرینی همچنین درخصوص معیارهای دوگانه غرب نسبت به حقوق بشر در کشورهای مختلف گفت: غرب فقط بر اساس منافع خود دست به تحرکاتی می‌زند. اگر کشوری حقوق بشر را نقض کند، اما موضع‌گیری‌هایش همسو با غرب باشد،‌ غرب چشمان خود را نسبت به این نقض‌ها می‌بندد، اما اگر کشوری علیه غرب عمل کند، غرب به دنبال مساله حقوق بشر در این کشور می‌گردد. غرب حقوق را به مفاهیم خاص خود تعریف می‌کند و سیاست یک بام و دو هوا را در پیش گرفته است. 

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها