امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138812
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 136
«مهدی خرمیان» با اشاره به هدف گذاری های صورت گرفته شده در داستان پردازی های مجموعه ملوچ افزود: معمولا قبل از تولید هر اثر انیمیشن ابتدا ...

«مهدی خرمیان» با اشاره به هدف گذاری های صورت گرفته شده در داستان پردازی های مجموعه ملوچ افزود: معمولا قبل از تولید هر اثر انیمیشن ابتدا هدف و گروه مخاطب مشخص میشود و به الطبع مجموعه انیمیشن ملوچ با هدف آموزش غیر مستقیم مسائل روانشناختی و تربیتی خردسال برای مخاطب خردسال و کودک طراحی و نوشته شد.

وی در ادامه افزود:به همین دلیل در تمام مراحل کار؛ یعنی چه در موقع نوشتن فیلمنامه و چه در مراحل تولید، سعی شد تا نیازها و مسائل روانشناختی گروه سنی کودک و خردسال مد نظر گروه تولید قرار داشته باشد.

وی مهمترین تفاوت عروسک های ملوچ با کارهای مشابه گذشته را در طراحی و مسائل فنی این عروسکها خلاصه کرد و افزود: ما سعی کردیم عروسکها و به طور کلی گرافیک مجموعه ملوچ از لحاظ زیبایی شناختی متناسب با گروه مخاطب باشد و از لحاظ فنی عروسکها می توانستند به خوبی و به نرمی حرکت کنند و احساسات مورد نظر را به نمایش بگذارند. این نوع گرافیک و فرم در  دکور، عروسک  و حتی آکسسوار هم لحاظ شده است و سعی شده نوع رنگ و فرم برای مخاطب کودک و خردسال جذاب باشد.

وی ورود انیمیشن های سه بعدی را عاملی برای افزایش رقابت در تولیدات انیمیشنی و به تبع آن افزایش کیفیت محصولات تولیدی در داخل کشور دانست و اظهار کرد: برغم ورود انیمیشنهای سه بعدی و کامپیوتری خوشبختانه آثار عروسکی همچنان دارای جذابیت است و به نوعی یاداوری دوران کودکی حتی برای مخاطب بزرگسال می کند و همین امر باعث شده انیمیشن های عروسکی بهتر دیده شوند و مخاطب را جذب نمایند.

مجموعه انیمیشن «ملوچ» در 52 قسمت 10دقیقه ای و با بهره گیری از تکنیک انیمیشن عروسکی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده و هر روز ساعت 14 و 52 دقیقه از شبکه پویا پخش می شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها