امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138826
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاپ قرآن کریم از مسایلی است که از جهات گوناگون دارای اهمیت است. صحت نگارش قرآن کریم و حفظ جامعیت آن، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاپ قرآن کریم از مسایلی است که از جهات گوناگون دارای اهمیت است.

صحت نگارش قرآن کریم و حفظ جامعیت آن، یکی از وجوه مهم در موضوع چاپ قرآن کریم است که در جمهوری اسلامی ایران مسئولیت نظارت بر آن به عهده «سازمان دارالقرآن‌الکریم» نهاده شده است.

اخیرا گروهی از اساتید قرآن از کشورهای مصر، لبنان، اندونزی و ترکیه در حاشیه حضور خود در هیأت داوران مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان، بازدیدی از معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم سازمان دارالقرآن داشتند که طی آن با نحوه نظارت این سازمان بر چاپ قرآن در ایران آشنا شدند.

از جمله مسائلی که در این نشست صمیمی مطرح شد؛ موضوع قرآن‌های وارداتی است که اجازه ورود به ایران را نمی‌یابند و علت اصلی آن نیز رعایت نشدن صحت کتابت قرآن کریم و یا ناقص بودن این قرآن‌ها از حیث جا افتادن آیات و یا صفحاتی از قرآن کریم است.

در ادامه با تماشای فیلم زیر با نمونه‌هایی از این قرآن‌ها و مبدأ ورود آن به کشور آشنا خواهید شد؛ پس از تماشای این فیلم، میزان حساسیت شما در تهیه قرآن به خصوص تابلوهای قرآنی افزایش خواهد یافت.

قرآن‌هایی که نمی‌توانند وارد ایران شوند

دانلود


 

انتهای پیام/   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار