امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138838
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدتقی میرزاجانی رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در نشست خبری چهارمین ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدتقی میرزاجانی رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن در نشست خبری چهارمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و مدرسان قرآن کریم با اشاره به کسب مدرک طرح توسط 44 نفر از داوطلبان سال گذشته گفت: از افراد برگزیده سال گذشته 27 نفر آقا و 17 نفر بانو هستند که این افراد 18 نفر در بخش قاریان و 26 نفر در بخش مدرسان موفق به کسب مدرک شده‌اند.
تألیف 6 عنوان کتاب برای برگزاری بهتر طرح
وی برگزاری سه دوره طرح را سبب کسب تجربیات مفید برای برگزارکنندگان دانست و گفت: 3 سال پیش شورای عالی قرآن به عنوان مجری طرح ارزیابی انتخاب شد و امسال با برگزاری سه دوره طرح و بررسی نقاط ضعف و قوت دور چهارم طرح را برگزار می‌کنیم که یکی از موفقیت‌های ما در این طرح تألیف 6 عنوان کتاب با همکاری تعدادی از اساتید برجسته قرآن کریم است.
آغاز طرح از 20 دی‌ماه 1393
میرزاجانی در خصوص تقویم اجرایی دور چهارم طرح اجرایی قاریان و مدرسان قرآن کریم گفت: این دوره از طرح از امروز 20 دی‌ماه آغاز و نام‌نویسی آن تا 20 بهمن‌ماه ادامه دارد. البته در کنار نام‌نویسی، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت شورای عالی قرآن نسبت به ارسال فایل‌های صوتی و یا تصویری خود شامل، فایل تلاوت برای قاریان و فایل تصویری تحلیل تلاوت تدریس برای اساتید اقدام کنند.
اعطای مدارک در آذر‌ماه 1394
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن درخصوص برگزاری آزمون‌های نظری و عملی طرح گفت: نتایج آزمون ورودی اسفندماه 1393 اعلام و آزمون‌های عملی و مصاحبه حضوری خردادماه 94 به صورت متمرکز در تهران برگزار و نتایج آن تیرماه اعلام می‌شود. پس از آن آخرین مرحله از آزمون‌ها به صورت کتبی در شورای عالی قرآن برگزار خواهد شد. البته در خلال برگزاری این مراحل نسبت به بررسی صلاحیت‌های عمومی شرکت‌کنندگان اقدام می‌کنیم و آذرماه سال 94 مدارک طرح تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به اطلاع‌رسانی دور جدید طرح از طرق مختلف گفت: امسال به منظور اطلاع‌رسانی بهتر طرح ارزیابی از طریق برگزاری نشست خبری و پخش تیزر تلویزیونی از شبکه‌های  3، 5 و قرآن به همراه شبکه‌های استانی و رادیوهای قرآن، معارف و فرهنگ برای اطلاع‌رسانی طرح اقدام کرده‌ایم. همچنین پوستر طرح برای بیش از 100 جلسه و 600 مؤسسه قرآنی ارسال شده و در کنار این کارها پیامک‌هایی هم از سوی شورای عالی قرآن به قاریان سراسر کشور ارسال می‌‌شود.
فراهم کردن امکان تلاوت دوباره درصورت راضی نبودن قاری از تلاوتش
وی از برگزاری آزمون‌های عملی طرح در یک بازه زمانه خبر داد و گفت: برای برگزاری آزمون‌ها یک بازه زمانی در نظر می‌گیریم و شرکت‌کنندگان در این مقطع هرگاه که آماده بودند با هماهنگی قبلی حضور پیدا می‌کنند، البته تهرانی‌ها بهتر می‌توانند از این مزیت استفاده کنند و شهرستانی‌ها اغلب یک زمان را برای مراجعه اعلام می‌کنند اما به هر حال ما این امکان را فراهم کرده‌ایم که اگر کسی از تلاوتش راضی نبود دوباره بتواند در آزمون عملی شرکت کند.
برگزاری دوره آموزش عالی برای قاریان بین‌المللی و اساتید طی 40 هفته
رئیس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن از برگزاری دوره آموزش عالی طرح ارزیابی طی 40 هفته خبر داد و گفت:‌ دوره آموزش عالی که برای قاریان و اساتید مطرح کشور در نظر گرفته شده طی 40 هفته برگزار می‌شود و در پایان به افراد برتر این دوره مدرک درجه یک تقدیم خواهد شد.
میرزاجانی از معافیت اساتید و قاریان مطرح برای شرکت در آزمون‌هایی که صلاحیتشان محرز است خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند با ارسال رزومه خود و بررسی آن توسط کمیته فنی بسته آزمون ویژه خودشان را دریافت کنند و طی آن برای حضور در آزمون‌ها اعلام آمادگی کنند. در این بسته‌ها موضوعاتی که صلاحیت این افراد در آن محرز است گنجانده نشده و آنها از اینگونه موارد معاف هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار