امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138840
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۵
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در این مراسم کارگردان و تهیه‌کنندگان فیلم از بانک گردشگری به عنوان اصلی‌ترین حامی مالی با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،در این مراسم کارگردان و تهیه‌کنندگان فیلم از بانک گردشگری به عنوان اصلی‌ترین حامی مالی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر کردند.
در ابتدای این مراسم  مجید جوزانی با ابراز تاسف از نبود سرمایه در سینمای ایران گفت: متأسفم که بخش خصوصی حاضر به سرمایه گذاری نیست چون توجیحی برای بازگشت سرمایه ندارد. بسیاری از فیلم ها در حال کوچک شدن و کم کردن تعداد بازیگران هستند تا بتوانند با مبلغی کمتر فیلم بسازند و این یک خطر برای سینمای ایران است سینمای ما زمانی می تواند فیلم های بزرگ بسازد که هولدینگ ها، بانک ها و مؤسسات خصوصی وارد سرمایه گذاری در سینما بشوند. برخی دوستان بر این باورند که وضع مالی علی سرتیپی پخش کننده «شهر موشها 2» با فروش بالای این فیلم بهتر شده در حالیکه به نظر من هزینه های تولید این فیلم خیلی بالا بود.

جوزانی با تاکید براینکه «شهر موشها 2» با فروش خود «اخراجی‌ها» را اخراج کرد، افزود: فروش «شهر موشها 2» در تهران و شهرستان ها با هم برابر بود که کمتر فیلمی فروش شهرستان هایش با فروش تهران اش برابر است. این با 400 میلیون تومان فروش در یک روز، رکوردار فروش در یک روز  و با فروش 33 میلیون تومان رکورددار فروش در یک سالن سینما است. 

وی با تشکر از سازندگان فیلم «شهر موشها 2» به خاطر لذت بخشیدن به بخشی از جامعه، روند و کمپین تبلیغاتی شکل گرفته برای این فیلم سینمایی را مهم و تأثیرگذار دانست و این کمبین تبلیغاتی را که در تهران و شهرستان‌ها فعالیت می‌کرد به کمپین های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری توصیف کرد.

مدیرعامل سابق خانه هنرمندان با اشاره به نشاطی که اکران «شهرموش‌ها2 » در جامعه بوجود آورد، تاکید کرد: این نشاطی که فیلم«شهر موش ها» به جامعه آورد، مثال زدنی و با هیچ چیزی برابر نیست. اولین بار یک کمپین تبلیغاتی درست برای یک فیلم برگزار شد و جامعه خبری منصفانه به آن پرداخت. اگر در پخش فیلم مدیریت باشد، اتفاقی که برای«شهر موش ها2» افتاد باید برای همه فیلم ها بیفتد. در تمام استان ها برای این فیلم یک ناظر برای اکران وجود داشت و امیدوارم این برای فیلم های دیگر ادامه پیدا کند.

جوزانی در پایان صحبت های خود گفت: در حال حاضر تیمی برای ورود جلوه های ویژه دست به کار شدند و دوست دارم روزی بانک هنر داشته باشیم. چه اشکالی داریم گنجینه هنرهای معاصر به عنوان بانک هنر حرکت کند.

فرهاد توحیدی نویسنده فیلمنامه«شهرموش ها2» با تاکید بر آگاهی مردم ایران در جامعه فعلی گفت: جامعه ایران یک جامعه کوتاه مدت است و ما در یک چرخه باطل ماندیم. این چرخه باطل عبارت از استبداد، هرج و مرج، آشوب و استبداد جدید است. در جامعه استبداد زده قانون ملاک عمل نیست. در جامعه ای که کسی فراتر از قانون تصمیم بگیرد، هیچ امنیتی ندارد و سنگ روی سنگ بند نمی شود. مردم برآمده از جامعه استبداد سعی می کنند حرکتی کنند و هرج و مرج و آشوب پیش می آید. آشوب چنان بلوایی در جامعه ایجاد می کند که همه نگران سرمایه می شوند و دوباره از خدا می خواهند مستبد جدیدی ظهور کند و مستبد جدید که می آید هیچ چیزی را از گذشته باقی نمی گذارد.خوشبختانه تجربه انقلاب اسلامی با عمیق شدن آگاهی سیاسی همراه شده و امروز مردم بیش از پیش آگاهی پیدا کردند که باید این چرخه را جایی در هم شکست. در خارج از کشور خانواده هایی هستند که سال های بسیار در یک صنعت به خصوص تداوم دارند. اینجا کدام خاندان صاحب تمکن مالی حامی فرهنگ شدند؟

توحیدی با تاکید براینکه بنگاه‌های اقتصادی نقش مهمی در حمایت از هنرهای مختلف دارند، توضیح داد: بنگاه های اقتصادی باید حامی هنر باشند و این ارتباط پایدار بماند. رابطه ما با بنگاه های اقتصادی دو طرفه است و همراه با هم نفع می بریم. سود همه ما در تداوم این ارتباط و اعتماد متقابل است. متأسفانه در کشور ما طی ای 35 ساله به خاطر منهدم شدن بخش خصوصی، دوستان فیلمساز نمی توانند رفتار دیگری داشته باشند و برای تثبیت سینما ناچار بودند کارگردان سالاری و یا تعاونی ها را تشویق کنند.

این فیلمنامه‌نویس ایجاد رقابت ناسالم را یکی از آفت‌های حضور دولت در عرصه هنر دانست و گفت: اتفاق نادرست در سینما این بود که با آمدوشد دولت ها، به دلیل اینکه منابع مالی در دست دولت هاست، کانون های قدرت و جویای ثروت به دولت ها می چسبند و همیشه رقابت ناسالمی در جاهایی که منابع مالی را توزیع می کردند، وجود داشت. این رقابت متأسفانه پیرامون بانک ها نیز به وجود آمده و رقابت بین سینماگران و بنگاه های اقتصادی ناسالم است که به اصل قضیه لطمه می زند و به مطبوعات کشیده می شود.

وی تاکید کرد: به نظرم سود سینمای ما این است که از بنگاه های اقتصادی علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش فرهنگی حمایت کنیم. این تعامل باید سالم و به دور از محفل گرایی باشد. اساس این سینما باید از بنیاد تغییر کند و هنر در تمام قسمت های دنیا یک صنعت است. گزارشی را برای آقای جنتی آماده کرده بودند و زمانی که با بنگاه های مالی صحبت می کردند، اعدادی مطرح شد که حیرت انگیز است. رقم سرمایه گذاری و سود سرمایه گذاری مثلا در آلمان اولین رقمی است که در حوزه اقتصاد مطرح است.

نویسنده فیلمنامه«شهرموش ها2» گفت: در حال حاضر حکم قوه قضاییه این است که صرف 10 روز باید جای دکور بزرگ 3 میلیاردی این فیلم تخلیه شود. چرا سینمای ایران جایی برای حفظ این ثروت ندارد؟... در آمریکا پروژه های این چنینی را حفظ می کنند و مثلا چوب جادوگری هری پاتر را می خرند. اگر این دکور در بیاید دکور منهدم می شود و زیانکار اصلی من هستم که قسمت سوم آن را نوشتم. تصور می کنم تقویت بنیه اقتصادی و شکل گیری شهرک های سینمایی خیلی خوب است.

توحیدی از ساخت شهرک سینمایی در رامسر خبر داد و گفت: دیروز مدیر یکی از بانک ها از پروژه ای که خانه سینما در رامسر شروع می کند، حمایت مالی می کند. امیدوارم آنجا به همت تمام سینماگران ساخته شود و اولین استدیوی دیجیتال را داشته باشیم. از شرکت هموتا و بانک گردشگری می خواهم به روش خود ادامه دهند و دست از حمایت فرهنگ برندارند و نه تنها از شهر موش ها بلکه از شهر گربه ها و سگ ها حمایت کنند.

خالقی رییس هیات مدیره بانک گردشگری هم در ادامه تاکید کرد: امیدوارم حلاوت این همکاری در آینده هم ادامه پیدا کند.

در ادامه غلامرضا موسوی تهیه کننده گفت: اتفاقی که درباره برخی فیلمهایی که اکران نشده افتاد و نبود امنیت سرمایه گذاری، نشان می دهد که خانم حکمت و آقای سرتیپی به دنبال فیلمی رفتند که هزینه بسیاری برای آن شده است. بعید نبود افرادی که از سینمای ایران سرمایه می آورند بگویند برای مثال فلان جمله موش، کلمات مارکس است.

غلامرضا موسوی تهیه کننده سینما نیز در جشن پایان اکران «شهر موشها 2» سخنرانی کرد. وی اکران نشدن فیلم های «خانه پدری» و «عصبانی نیستم» را بیانگر نبود امنیت شغلی برای تهیه کننده های سینما دانست و گفت: نبود امنیت شغلی ما تهیه کننده ها را اذیت می کند. منیژه حکمت و علی سرتیپی با ریسک بالایی به سراغ این پروژه رفته اند و رفتن زیر پای چنین قرضی با توجه به دوستانی که این روزها از سینما بهانه می گیرند، ریسک بزرگی است.

وی با بیان اینکه «شهر موشها 2» نشان داد که سینمای ایران می تواند ابعاد وسیع تری در بخش سرمایه گذاری داشته باشد، اظهار امیدواری کرد «ناجی‌هنر» این بار ناجی هنر شود تا سوله «شهر موشها 2» از آنها پس گرفته نشود.

مرضیه برومند کارگردان«شهرموش ها2» گفت: می دانم«شهرموش ها2» فیلم سخت و گرانی بوده چون دکور و عروسک دارد. با وجود استقبال و شکستن رکورد، فکر می کنم برای سرمایه گذاران فیلم، در بهترین حالت سربه سر شود. خوشبختانه استقبال خوبی از فیلم شد و در فروش رکورد زد اما فکر کنم برای سرمایه گذاران فیلم، سود و زیانی نداشته است. امیدوارم به یمن سالروز ولادت پیامبر اسلام، حمایت بانک ها از سینمای کودک ادامه پیدا کند.

برومند با بیان اینکه اختلاف نظر در یک پروژه طبیعی است، بیان کرد: نمی دانم کسانی که درباره اختلاف شرکای فیلم «شهر موشها 2» می نویسند، مریض هستند؟ چون اختلاف بین همه هست و ما آدم های فرهنگی هستیم و اختلافات مان را حل می کنیم و اگر نتوانستیم قانونی وجود دارد که به اختلاف ما رسیدگی می کند.

کارگردان فیلم «شهر موشها 2» ادامه داد: عده‌ای می خواستند شیرینی فروش بالای فیلم را برای ما زهر مار کنند، اما آن افراد موفق نشدند. در زمان اکران هم برخی نشریات از ما درخواست مبلغ 100 میلیون تومانی کردند که ما این مبلغ را پرداخت نکردیم و به همین دلیل برای ما حاشیه ایجاد کردند. پیشنهادم به افراد حاشیه ساز این است که به دکتر مراجعه کنند.

علی سرتیپی پخش کننده فیلم «شهر موشها 2» که در این مراسم حضور داشت هم درباره رکورد دیگری که این فیلم سینمایی به نام خود ثبت کرده است، توضیح داد: با فروش بالای «شهر موشها 2»، پاییز امسال پرفروش ترین پاییز سینمای ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی بود و حتی از فصل بهار و تابستان هم که همیشه فروش بالاتری داشتند، فروش بالاتری را به خود اختصاص داد.

در پایان این مراسم از مسئولان و مدیران سرمایه گذار در فیلم سینمایی«شهرموش ها2» که بانک گردشگری سهم عمده ای در آن داشت، تقدیر شد.

در این مراسم افرادی چون غلامرضا موسوی، رویا تیموریان و مسعود رایگان، سروش صحت، همایون اسعدیان، ابوالحسن داوودی، پگاه آهنگرانی و رسول صدرعاملی حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها