امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138848
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 16
«عمار مرهج» نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق درباره پیشرفت‌های ...

«عمار مرهج» نویسنده و تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق درباره پیشرفت‌های میدانی و سیاسی دولت سوریه در حل بحران این کشور تاکید کرد که همزمان با حرف و حدیث‌ها از راه حل سیاسی برای بحران سوریه که ضرورتی جدی به شمار می‌رود ارتش عربی سوریه هم پیشروی‌های بزرگی را در مبارزه با تروریست‌ها محقق کرده است.

این تحلیلگر سوری سفر اخیر بشار اسد، رئیس جمهور کشورش به صحنه نبرد نظامیان ارتش سوریه با تروریست‌ها در جوبر را حامل پیام‌های متعددی دانست و گفت: مهم‌ترین پیام‌ اسد این است که سوریه مبارزه با تروریسم را هرگز متوقف نخواهد کرد و ریشه‌کن شدن تروریسم به هر عنوان و هر اندازه خطر، امری قطعی خواهد بود.

مرهج با اشاره به اینکه ارتش سوریه در دمشق پیروزی‌های بزرگی را از آن خود کرده است، گفت: با تنگ شدن حلقه محاصره تروریست‌ها همه تلاش‌هایشان برای تهدید پایتخت به رغم تلاش‌های اخیر در تحریک دوباره جبهه القلمون ناکام ماند.

کارشناس سوری گفت: در حلب اگر پیشروی بزرگ ارتش و موفقیت‌های خیره کننده آن و تنگ شدن حلقه تروریست‌های مزدور نبود قدرت‌های بزرگ از طریق «استفان دی مستورا»، نماینده ویژه سازمان ملل به دنبال برقراری آتش بس در آنجا و تعلیق درگیری‌ها نبودند.

وی افزود: همانگونه که «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهور سوریه نیز به تازگی تصریح کرده، سوریه مرحله خطر و سختی‌ها را پشت سر گذاشته و آنچه اکنون انجام می‌دهیم برای برون رفت نهایی از بحران است.

مرهج درباره اوضاع اقتصادی کنونی سوریه گفت: تاریخ به چشم خود محاصره‌ای همچون محاصره کنونی علیه ملت سوریه ندیده است  و این محاصره از تحریم‌های ظالمانه همه بخش‌ها بر سوریه آغاز و تا نابودی هدفمند زیربناها و خرابی‌هایی که تروریست‌ها بر سر نهادهای دولتی آوردند ادامه دارد و مطمئنا این امر تاثیر منفی بر ملت سوریه داشته است.

مذاکرات مسکو برگه برنده‌ای برای مقاومت در برابر تهاجم دشمن اجنبی است

کارشناس سیاسی سوری درباره کنفرانس مسکو و احتمال دستیابی به توافقی سیاسی گفت: به اعتقاد من تضمینی برای موفقیت کنفرانس مسکو وجود ندارد اما برای این مهم تلاش می‌شود و در هر حال برگه امتیاز و قدرتی برای جبهه مقاومت در برابر تخاصم دشمن اجنبی علیه منطقه شمرده می‌شود.

مرهج گفت: کشورهایی در منطقه برای شکست کنفرانس مسکو و ناکامی آن تلاش می‌کنند و آمریکا هم در این میان گیج و سردرگم به نظر می‌رسد و منتظر است ببیند چه کاری به آن واگذار می‌شود به رغم اینکه خیلی دیر اما بالاخره متوجه شده که درباره سوریه اشتباه کرده و به دنبال محاسباتی جدید اما در هم ریخته است.

انتخاب «الخوجه» ائتلاف مخالفان را هرگز معتبر نخواهد کرد

وی درباره اختلافات در داخل ائتلاف مخالفان و نداشتن دیدگاه مشترک برای ورود به مذاکرات مسکو گفت: در ارتباط با انتخاب الخوجه به عنوان رئیس جدید ائتلاف و تغییر ترکیب مدیریتی ائتلاف باید گفت که این تغییرات تاثیری روی وضعیت ائتلاف نخواهد گذاشت و این اقدامات را تنها برای بهبود چهره خود انجام می‌دهند.

مرهج تاکید کرد: قضیه تغییر رئیس ائتلاف به منازعه کشورهای حامی گروههای تروریستی در سوریه بازمی‌گردد که هم اکنون قطر و ترکیه با کنار زدن هادی بحره، رئیس سابق ائتلاف و مهره عربستان و روی کار آوردن مهره منتسب به اخوان المسلمین به دنبال تحقق اهداف سیاسی خود هستند.

وی تاکید کرد: اغلب مردم سوریه ائتلاف مخالفان را که مزدور خارجی‌هاست قبول ندارند چرا که در این چند سال متوجه شدند این ائتلاف تحت امر خارجی‌ها چه بر سر سوریه و مردمانش آوردند علاوه بر اینکه بی‌اعتباری و عدم صداقت ائتلاف و شکاف موجود در آن و منازعاتشان بر سر ثروت سوریه برای ملت ما روشن شده است.

کارشناس سوریه تلاش‌های ائتلاف برای مانوردهی در عرصه سیاسی و تازه‌ترین آن امضای سند تفاهمی با هیئت هماهنگی در قاهره را دروغین و صرفا برای ظاهرنمایی دانست که هیچ واقعیتی ندارد.

مرهج تصریح کرد: در برابر پیروزی‌های خیره کننده ارتش عربی سوریه و پیشروی‌های سریع و قابل توجه آن برای سرکوب تروریسمی که جهان را تهدید می‌کند، سخن گفتن از ائتلافی که شبیه یک عروسک کارتونی است بیهوده است و ما دیدیم که این ائتلاف که سعود الفیصل برای آن پول‌های هنگفتی هزینه می‌کند در ژنو چگونه آنچه که فلتمن برای آن دیکته کرده بود قرائت می‌کرد.

تبعات حمایت غرب از تروریسم امروز دامن خودشان را خواهد گرفت

کارشناس سوری درباره حمله تروریستی اخیر در پاریس نیز گفت: سوریه بارها هشدار داده بود که تروریسم دین و وطن ندارد و آنچه که برای سوریه ساخته و پرداخته کردند ( حمایت از تروریست‌های سوریه) امروز علیه خودشان وارد عمل خواهد شد.

مرهج ادامه داد: آنچه که امروز فرانسه شاهد آن است شکلی از اشکال تروریسم است که ما آن را کاملا محکوم می‌کنیم امروز مردم فرانسه و اروپا باید از کشورهایشان بخواهند که به طور جدی از مبارزه با تروریسم حمایت کرده و با دولت، ارتش و ملت سوریه برای خلاصی از سر تروریسمی همکاری کنند که همه جهان را دربرگرفته است تا کاملا هم از لحاظ نظامی و هم فکری سرکوب و ریشه‌کن شود نه اینکه از آن به عنوان اهرمی برای تهدید جامعه استفاده شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها