امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138853
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 241
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انگار این داستان ادامه دار جلال و جایزه‌هایش تمام شدنی نیست و گویی باری شده ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انگار این داستان ادامه دار جلال و جایزه‌هایش تمام شدنی نیست و گویی باری شده تنها بر دوش متولیان امر.

معاونی می‌گفت میزان سکه‌های جایزه جلال آل احمد کم شده و وزیر ارشاد هم در تایید آن گفت که: این تصمیم به خاطر زیاد بودن تعداد سکه‌های این جایزه اتخاذ شده است.

اما در همین میان بود که شهرداری رفیق راه شد و با حمایتی به میان آمد و اهداء این میزان جوایز را قبول کرد. این حمایت خرسندی بنیاد شعر و ادبیات داستانی که متولی برگزاری این جایزه بود را در برداشت تا آنها بلافاصله نامه تشر آمیزی نوشتند و از قالیباف شهردار تهران تشکر و قدردانی کردند.(اینجا)

در ادامه مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در گفتگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: در پی انتشار خبر کاهش جوایز «جایزه ادبی جلال آل احمد» مقرر شد تعداد سکه های اهدایی 110 سکه باقی بماند.

مهدی قزلی با ابراز خوشحالی از این اتفاق افزود: شهردار محترم تهران در جلسه ای ضمن ابراز حمایت از برگزاری این رویداد مهم به نحو شایسته بخش مهمی از پرداخت جوایز را به عهده گرفتند.

قزلی در ادامه افزود: همان طور که قبلا هم گفته شده بود بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان این امیدواری را دارد که بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی اقدام به حمایت از فعالیت‌های فرهنگی این بنیاد نمایند. شاید در نگاه اول کسی از شهرداری تهران انتظار این تصمیم را نداشت اما حضور به موقع محمدباقر قالیباف و حمایت ویژه ایشان و معاونت فرهنگی شهرداری از جایزه ادبی جلال باعث دلگرمی اهالی فرهنگ و ادبیات کشور خواهد بود.

اما با برگزاری مراسم اختتامیه در سوم آذرماه و معرفی برترین‌های جایزه جلال آل احمد، هنوز برخی برگزیدگان از عدم دریافت جایزه خبر می‌دهند. تنها در این میان ابوتراب خسروی و مردعلی مرادی جوایز خود را دریافت کرده‌اند ولی محمدمهدی بهداروند، علی‌اصغر گرجی‌زاده، محمدکاظم مزینانی اعلام داشتند که خبری از جوایز نیست. خبرنگار فارس به دلیل در دسترس نبودن حسین پاینده نتوانست مطئمن شود که وی نیز سکه‌ها را نگرفته است.

شهرداری و بنیاد ادبیات داستانی باید در راستای اهدای این سکه‌ها به برترین‌ها هرچه زودتر اهتمام ورزند چرا که وعده‌ها باید محقق شود و تمام افراد معرفی شده جوایز را دریافت کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها