امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138861
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 87
سهیلا جلودارزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: کارگروه توسعه تولید چادر مشکی در کشور تشکیل شده است و ...

سهیلا جلودارزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: کارگروه توسعه تولید چادر مشکی در کشور تشکیل شده است و قرار است در مرحله اول مشکلاتی که در مسیر فعالیت کارخانه‌های تولید چادر مشکی است برداشته شود تا بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.

وی ادامه داد: یک کارخانه هم اکنون در یزد مشغول تولید چادر مشکی است و یک کارخانه در مرحله احداث نیز در شهر کرد است که در سال‌های گذشته به دلیل مشکلاتی که ایجاد شده بود نتوانست فعالیت و تولید خود را آغاز کند و امیدوار هستیم تا اسفندماه راه اندازی شود.

مدیرکل امور بانوان وزارت صنعت افزود: از سرمایه گاران دعوت شده است با توجه به نیاز کشور برای تولید چادر مشکی در این مسیر اقدام به سرمایه گذاری کنند چرا که هم اکنون سالانه 60 میلیون متر پارچه چادر مشکی از کشورهای ژاپن، چین و کره وارد کشور می‌شود و برای اینکه این مقدار کاهش پیدا کند باید سرمایه گذاران داخلی وارد عمل شوند.

جلودارزاده تصریح کرد: هم اکنون تعرفه ورود چادر مشکی به کشور بسیار پایین است و همین موضوع از جمله دلایل واردات بیش از اندازه چادر مشکی به کشور است در صورتیکه اگر تولید کنندگان داخلی وارد عمل شوند دولت می‌تواند با مالیاتی که از آنها اخذ می‌کند سود قابل توجهی نیز کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت چادرهایی که قرار است با پیشرفته ترین دستگاه‌ها در کشور تولید شود کیفیت قابل قبولی خواهد و حتی تولید پارچه‌های مشکی فاخر نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها