امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138865
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت علوم پس از بررسی بورسیه‌های دولت قبل، در زمان سرپرستی محمدعلی نجفی بر ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت علوم پس از بررسی بورسیه‌های دولت قبل، در زمان سرپرستی محمدعلی نجفی بر این وزارتخانه کمیته‌ای را تحت عنوان کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها تشکیل داد تا این کمیته به بررسی احکام دانشجویان بورسیه بپردازد.

براساس احکام جداگانه‌ای از سوی محمدعلی نجفی سرپرست وقت وزارت علوم، علی پورمختار نماینده مجلس و رئیس کمیسیون اصل 90 ، مهدی دواتگری نماینده مجلس، محمدمهدی سالاری راد استاد دانشگاه امیرکبیر، مسعود کنزی استاد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و معاون اسبق دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و احمد غلامی مدیرکل بورس و دانشجویان خارج از کشور سازمان امور دانشجویان به عنوان اعضای کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها معرفی شدند.

نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر این بود که چیدمان اعضا در این کمیته به نوعی باشد که از تمام گروه‌ها در کمیته حاضر باشند تا دانشجویان احساس رضایت و آرامش از بررسی‌ها و نظرات این کمیته داشته باشند.

در چند روز گذشته شبهاتی در رابطه با اعضای این کمیته به وجود آمد؛ در حالیکه قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرد که از این کمیسیون نماینده‌ای در کمیته تعیین مصادیق بورسیه حضور ندارد، معاون پارلمانی وزیر علوم از حضور نماینده کمیسیون آموزش در این کمیته خبر داد.

پس از آن دوباره جعفری از عدم حضور نماینده این کمیسیون در کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها خبر داد و گفت: به زودی نماینده خود را به این کمیته معرفی می‌کنیم.

ولی در حاشیه مراسم معارفه سرپرست دانشگاه پیام نور، نصیری قیداری معاون وزیر علوم در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با معرفی نماینده از سوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: از این کمیسیون هم‌اکنون هم نماینده‌ای برای این مسئله وجود دارد و البته حکم وزیر هم در این رابطه صادر شده است. در کمیته بدوی دو نفر از مجلس حضور داشتند در کمیته تجدیدنظر علاوه بر این دو نفر فرد دیگری از کمیسیون آموزش و تحقیقات عضو این کمیسیون شدند.

ولی جعفری پس از شنیدن این اظهار نظر از سوی نصیری قیداری بر نظر کمیسیون آموزش نسبت به معرفی نماینده تاکید کرده و گفت: در حال حاضر کمیسیون آموزش مجلس هیچ نماینده‌ای در کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها ندارد و قرار است به زودی 3 نفر را به این کمیته معرفی کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس افزود: ممکن است وزارت علوم افرادی را از نمایندگان مجلس به عضویت این کمیته درآورده باشد ولی آن‌ها با اینکه برای ما بسیار محترم هستند به عنوان شخصیت حقیقی خود در این کمیته حضور دارند و نماینده کمیسیون تلقی نمی‌شوند زیرا کمیسیون آموزش خودش باید نمایندگان خود را به این کمیته معرفی کند.

وی اضافه کرد: با وزیر علوم هم صحبتی صورت گرفته که بر اساس آن به وزیر تاکید شده است تا چیدمان کمیته به صورتی باشد که طمانینه روانی در جامعه ایجاد شود تا دانشجویان بورسیه مطمئن باشند که حقی از آن‌ها ضایع نمی‌شود، زمانی‌که افراد غیر همگرا در یک کمیته حضور داشته باشند اطمینان بیشتری در مردم حاصل می‌شود و ما هم به زودی نماینده کمیسیون آموزش را به کمیته تعیین مصادیق بورسیه‌ها معرفی می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار