امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138873
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 75
نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اعلام نتیجه آزمون بنزین‌ توزیع شده در کشور اظهار ...

نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اعلام نتیجه آزمون بنزین‌ توزیع شده در کشور اظهار داشت: 100 مورد نمونه‌برداری از مراکز توزیع بنزین در 9 شهر کشور انجام شده و نتیجه 50 نمونه اصلی مشخص شده است، ولی برای اعلام نتیجه قطعی منتظر مشخص شدن نتایج آزمون 50 نمونه شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: این آزمون‌ها از ابتدای آبان‌ماه تا اواخر آبان از مراکز عرضه بنزین در کشور و همچنین پالایشگاه‌ها تهیه شده است که اعلام نتیجه قطعی منوط به مشخص شدن نتیجه آزمون نمونه‌های شاهد است.

پیروزبخت گفت: با توجه به زمان‌بر بودن آزمون بنزین و به دلیل اینکه بیشتر از سه آزمایشگاه در این زمینه با ما همکار نیستند، نتیجه نهایی هنوز مشخص نشده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد در مورد آزمون نمونه شاهد نیز توضیح داد: طبق قانون استاندارد، هر نمونه‌برداری که از یک کالا صورت می‌گیرد، به منظور قطعی بودن نتیجه آزمون آن، یک نمونه‌برداری شاهد نیز انجام می‌شود، تا اگر در مورد نمونه اصلی ابهامی وجود داشت، از طریق نمونه شاهد این ابهام برطرف شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس که پرسید آیا شورای عالی استاندارد مصوبه‌ای برای سپردن آزمون استاندارد بنزین به سازمان ملی استاندارد داشته‌ است، نیز گفت: خیر، مصوبه‌ای در این مورد صادر نشده و طبق قانون آزمون بنزین برعهده وزارت نفت است ولی ما نیز آزمایش‌های خود را انجام می‌دهیم.

به گزارش فارس، پیروزبخت پیشتر از احتمال صدور مصوبه شورای عالی استاندارد برای واگذاری کار آزمون بنزین به سازمان ملی استاندارد از سوی شورای عالی استاندارد در آبان ماه خبر داده بود.

رئیس سازمان ملی استاندارد تأکید کرد: نمی‌توانیم تاریخی برای اعلام نتیجه آزمون بنزین مشخص کنیم، زیرا برای اعلام عمومی مسائل حساس باید از هر جهت خیال‌مان راحت باشد.

پیروزبخت همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا بنزین وارداتی نیز جدیداً مورد آزمون قرار گرفته است یا خیر، گفت: بنزین وارداتی را نیز عموماً کنترل می‌کنیم و طبق اعلام قبلی مشکلی در این مورد وجود نداشته است.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس در مورد بررسی کیفیت آب معدنی و آب آشامیدنی تولیدی در داخل نیز گفت: این محصولات دارای استاندارد اجباری هستند و مطمئن باشید موضوع آب آن قدر حساس است که اگر مشکلی وجود داشته باشد، حتماً اعلام خواهیم کرد.

پیروزبخت ادامه داد: نمونه‌برداری از بازار مرتباً انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه نداشته‌ایم.

رئیس سازمان ملی استاندارد در پایان از احتمال تدوین استانداردی برای آلودگی صوتی موتورسیکلت‌ها خبر داد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها