امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138874
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 127
صحبت وی نیز به صورت موجز، اینگونه پاسخ گفته می‌شود که جامعه‌ای که اصرار بر تعظیم و تکریم شعائر خود نداشته باشد؛ مردمش از تربیت اصولی و ...

صحبت وی نیز به صورت موجز، اینگونه پاسخ گفته می‌شود که جامعه‌ای که اصرار بر تعظیم و تکریم شعائر خود نداشته باشد؛ مردمش از تربیت اصولی و شناخت غلط و درست بازمی‌مانند و نتیجه آن می‌شود که در کشور ترکیه که به «هتل داعش»! معروف شده است.

به گزارش پیروان موعود ، سایت جماران گزارش داد که آقای سیدحسن خمینی اخیراً در بخشی از صحبت‌های خود در مراسم اختتامیه همایش مدیران فرهنگی واحدهای دانشگاه آزاد گفته است:

«امام هیچ وقت به مردم نگفت با حجاب شوید، اما مردم آن زمان با حجاب شدند»!

*قبل از سید حسن خمینی، چندی قبل بود که موسوی تبریزی از دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب نیز در همین باره گفته بود: «ما حتی یک بار هم نمی‌بینیم که امام در مورد زنان گفته باشد که باید حتما حجاب داشته باشند»!

متأسفانه این صحبت‌ها در حالی است که اتفاقاً از جانب حضرت روح‌الله(ره) سیره و بیانات صریحی در باب ضرورت حجاب، عدم اختلاط محرم و نامحرم و حتی امتناع از حرف زدن غیر ضروری محرم و نامحرم موجود است.

امام راحل در نخستین دست‌نوشته خود که از عزم ایشان برای شکست نظام شاهنشاهی و ایجاد انقلاب اسلامی خبر می‌دهد و از آن بعنوان «نخستین سند مبارزاتی انقلاب اسلامی» یاد می‌شود نیز به اهمیت مسئله حجاب اشاره و ضمن تأکید بر ضرورت «قیام» اینگونه تأکید می‌کنند:

«قیام برای نفس است که چادر عفت را از سر زن‌های عفیف مسلمان برداشت و الآن هم این امر خلاف دین و قانون در مملکت جاری است و کسی بر علیه آن سخن نمی‌گوید»
_تقریر شده به سال ۱۳۲۳ شمسی_

حضرت امام همچنین در ماه‌های نخست پس از انقلاب اسلامی نیز در یکی از بیانات خود در ۱۵ اسفند سال ۵۷ در همین زمینه فرموده بود:

«الآن وزارتخانه‌ها ـ این را می‏گویم که به دولت برسد، آن طوری که برای من نقل می‏‌کنند ـ باز همان صورت زمان طاغوت را دارد. وزارتخانه اسلامی نباید در آن معصیت بشود. در وزارتخانه‏‌های اسلامی نباید زن‌های لخت بیایند؛ زنها بروند اما با حجاب باشند. مانعی ندارد بروند؛ اما کار بکنند، لکن با حجاب شرعی باشند، با حفظ جهات شرعی باشند»

جدای از این سخنان صریح، اشاره به سبک زندگی امام راحل مبنی بر اینکه نوه‌های دختر و نوه‌های پسر ایشان و حتی زنان و مردان وابسته به بیت ایشان، در میهمانی‌ها حق نشستن بر سر یک سفره را هم نداشتند و در میهمانی‌های بیت امام(ره) فضای مختلط نبوده (به گواه خاطرات سرکار خانم زهرا مصطفوی) و همچنین خاطره دیگری از صبیّه مکرم امام راحل مبنی بر اینکه امام راحل حتی دخترانشان را از سلام کردن به داماد بزرگ خانواده هم نهی می‌فرمودند، قابل اشاره است.

گفتنی است، مجید انصاری، معاون پارلمانی دولت نیز زمانی از این گفته بود که در ترکیه! حجاب اجباری نیست اما اکثر مردم با حجاب هستند!

صحبت وی نیز به صورت موجز، اینگونه پاسخ گفته می‌شود که جامعه‌ای که اصرار بر تعظیم و تکریم شعائر خود نداشته باشد؛ مردمش از تربیت اصولی و شناخت غلط و درست بازمی‌مانند و نتیجه آن می‌شود که در کشور ترکیه که به «هتل داعش»! معروف شده است، هیچکس اعتراضی به حکومت ندارد، اردوغان حامی تروریسم از نخست‌وزیری به ریاست جمهوری هم می‌رسد و مردمان ترکیه، روزها در کنار مرز خود که فاصله کمی با «کوبانی» دارد، کشته شدن مردم این شهر توسط تروریست‌های داعش را با دوربین تماشا می‌کنند.
منبع:فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها