امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138885
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۶
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تبریک ایام ولادت پیامبر رحمت، اظهار داشت: موضوع قاچاق با پدیده قاچاق یک موضوع پیچیده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: قاچاق از نظر اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و اجتماعی تأثیرات منفی خود را به ه رجامعه‌ای که این پدیده در آن قوت بگیرد، خواهدداشت و بنا بر تأکیدات مسئولان محترم،‌دستگاه‌های قانون‌گذار و در راس همه آنه مقام معظم رهبری باید با این پدیده شوم برخورد شود.

این مقام ارشد انتظامی در بیان این مطلب که تمام دستگاه‌ها در جمهوری اسلامی ایران وظیفه دارند که با قاچاق مبارزه و برخورد کنند، افزود: در این زمینه هم برخورد ایجابی، هم سلبی و هم فرهنیگ لازم است چرا که موضوع، مسئله‌ای است که باید به صورت ملی درباره آن تصمیم گرفت و با آن برخورد کرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بوجود داشتن قاچاق در تمام دنیا اشاره و اظهار داشت: اتفاقات بزرگتری در کشورهایی که ادعا دارند، بوجود می‌آید که خوشبختانه ما کمتر شاهد آن هستیم و آمار تخلفات، جرایم و قاچاق در کشورهای پیش‌رفته بیش از از کشور ماست ولی امپراتوری خبررسانی و عملیات روانی طوری است که کمتر منعکس می‌شود.

سردار اشتری بیان داشت:‌ هرچند هر خلافی که صورت می‌گیرد، دارای اهمیت است و طبق قانون، وظیفه مبارزه با آن را داریم اما آنهایی که وظیفه انعکاس اخبار را دارند، باید دقت کنند که باعث ناامیدی برای مردم نشوند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: متاسفانه اگر در ایران اتفاقی می‌افتد، هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور نقل مجالس شده و بزرگ می‌شود، درحالی که در موضوع جرایم خشن، این آمار در کشورهای اروپایی حداقل بیش از 15 برابر بیشتر از کشور ماست ولیکن طوری انعکاس می‌شود که آن کشورها امن هستند ولی در کشور ما اتفاقات خیلی بیشتر از آنها روی می‌دهد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی به موضوع قتل و جرایم خشن پرداخت و تصریح کرد:‌در آمریکا، انگلیس و فرانسه این اتفاقات بیش از 15 برابر بیشتر است، البته به نُرم جمعیت.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد:‌ما وظیفه داریم در حوزه نیروی انتظامی با تمام توان، قاطعیت و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها بخصوص دستگاه قضا، برخورد قاطعانه‌ای با قاچاق داشته باشیم.

سردار اشتری به آمار کشفیات اشاره کرد و گفت: افزایش 24 درصدی کشفیات نشانگر تلاش همکاران ما در سراسر کشور است و این امر توانمندی ناجا را نشان داد.

وی گفت: ممکن است در بعضی از موضوعات ورود کالاها بیشتر شده باشد و ما کشفیات ما هم بیشتر شده باشد، البته باید گفت، نظارت و کنترل هم بیشتر شده.

این مقام ارشد انتظامی به استفاده از ظرفیت و توانمندی همه دستگاه‌ها در امر مبارزه با قاچاق کالا اشاره و اظهار داشت: ناجا یک توان دارد و دستگاه‌های دیگر نیز توان خود را و باید در هماهنگی، مقابله، اقدامات پیش‌دستانه و پیشگیرانه از ظرفیت‌های استفاده کنیم و هر کس وظیفه و سهم خود را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز بکار گیرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی به تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق اشاره کرد و گفت: اولویت این قرارگاه قاچاق سوخت و محوریت آن در جنوب کشور در هرمزگان و استان‌های همجوار است؛ البته این قرارگاه تمام کالاها را نیز در بر می‌گیرد.

سردار اشتری ادامه داد: تا 6 ماه آینده امیدواریم تا تمام ظرفیت‌ها تأثیرات مثبتی را در جامعه به واسطه کار این قرارداد ببینیم.

این مقام ارشد انتظامی برخورد با شبکه‌ها، باندها و سرشاخه‌ها را از اولویت‌ها برشمرد و گفت: شبکه‌ها و باندها و هرجایی که می‌خواهند وصل شوند، برخورد با آنها برای ما مهم و در اولویت است.

وی تاکید کرد: اشراف اطلاعاتی در کسانی که در این پدیده شوم فعالیت می‌کنند، از موارد مهمی است که ناجا در این امر لحاظ می‌کند.

ادامه دارد/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها