امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138887
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۶
تعداد بازدید: 44
«محمدجان رسولیار» معاون سرپرست ولایت هلمند در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با ...

«محمدجان رسولیار» معاون سرپرست ولایت هلمند در جنوب افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل با اشاره به اینکه افراد سیاه‎پوش با نقاب‎ و پرچم‎های سیاه در برخی مناطق این ولایت حضور یافته‌اند، اظهار داشت: تاکنون هویت داعشی این افراد اثبات نشده است.
رسولیار افزود: این افراد از چندی به این سو اکثراً در مناطق «کجکی» و «سنگین» ولایت هلمند دیده شده و مشخصات عمده آنها این است که همانند داعش لباس‎های سیاه، پرچم‎های سیاه و حتی خودروهای سیاه رنگ با خود دارند.

وی با تأکید بر این که نمی‎تواند ارتباط این افراد با گروه تروریستی داعش را تأیید کند، گفت: تحقیقات در این خصوص آغاز شده و به زودی این موضوع مشخص خواهد شد.

***تقابل طالبان با افراد نقاب‎پوش

محمدجان رسولیار در ادامه با اشاره به اینکه این افراد نقاب‌پوش تحرکاتی نیز در این ولایت داشته‌اند، تصریح کرد: 2 روز پیش درگیری شدیدی میان این افراد و شبه‎نظامیان طالبان در محله‎ای نزدیک به منطقه «کجکی» رخ داد.

این مقام افغانستانی افزود: این درگیری تلفات سنگینی نیز در پی داشته و بر اساس گزارش‎های ابتدایی دست‎کم 20 نفر از 2 طرف در این درگیری کشته و زخمی شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای افغان در تلاش تسلط بیشتر در این مناطق هستند تصریح کرد: پس از درگیری مذکور درگیری خاصی میان طالبان و افراد نقاب‎پوش صورت نگرفته است.

***زمزمه‎های یارگیری نقاب‌پوشان در هلمند

محمد جان رسولیار در ادامه گفت: گزارش‎های رسیده به مرکز ولایت هلمند نشان می‎دهد که این افراد نقاب‌پوش یارگیری در برخی مناطق را آغاز کرده‎اند.

وی افزود: این افراد نقاب‌پوش اعلام می‌کنند «ملامحمد عمر» رهبر طالبان فوت کرده و مردم باید با «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش بیعت کنند.

معاون سرپرست ولایت هلمند در ادامه خاطرنشان کرد: «رئوف خادم» یکی از فرماندهان شبه‎نظامیان طالبان که نقش عمده‌ای در تحرکات این گروه داشته رهبری این افراد نقاب‌پوش را به دست گرفته است.

رسولیار در پایان سخنان خود تصریح کرد: چندی پیش در ولایت «نورستان» در شرق افغانستان نیز مورد مشابهی دیده شد اما به سرعت این گروه توسط نیروهای افغان از بین برده شد و هویت آنان نیز مشخص نشده باقی ماند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار