امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138901
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۶
تعداد بازدید: 141
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد کریمه» استاد دانشگاه «شریعت اسلامی دانشگاه الازهر» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «احمد کریمه» استاد دانشگاه «شریعت اسلامی دانشگاه الازهر» مصر، که به دلیل سفر به ایران از کار در دانشگاه تعلیق شده بود، اعلام کرد که مشترکات شیعیان و اهل سنت بیشتر از مشترکات مسلمانان با غربی‌هاست.

کریمه در گفت‌وگو با پایگاه خبری «رأی الیوم»، یادآور شد که «ریشه پدیده اسلام‌هراسی را که اخیرا در غرب ایجاد شده، باید در شیوخ وهابیت و سلفی‌گری پیدا کرد زیرا آنها وحدت مسلمانان را با فتواها‌یشان از بین برده‌اند».

وی تأکید کرد که باید پاسخ گروه‌ها و افرادی را که به پیامبر (ص) و اسلام توهین می‌کنند با تألیف کتاب و ترجمه آن به زبان‌های دیگر برای انتشار صحیح دیدگاه‌های پیامبر اسلام (ص)، داد.

استاد دانشگاه الازهر، همچنین از ممنوعیت سفر ایرانیان به مصر انتقاد کرد و گفت «چگونه اجازه می‌دهند که اسرائیلی‌ها به این کشور سفر کنند اما ایرانی‌های مسلمان حق سفر به مصر ندارند».

کریمه همچنین از احمد الطیب رهبر الازهر مصر انتقاد کرد و گفت که الازهر به پدیده شیعه‌هراسی پیوسته و برای راضی نگه داشتن سلفی‌ها به کمپین تخریب شیعیان پیوسته است.

استاد تعلیق شده دانشگاه الازهر احمد الطیب را به ایجاد تفرقه در میان مذاهب اسلامی متهم کرد و گفت رهبر پیشین الازهر تلاش می‌کرد تا مذاهب مختلف اسلامی را به هم نزدیک کند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها