امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138905
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 201
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماهنگ رسمی کمپین جهانی «رحماء بینهم» که با بحث وحدت جهان اسلام راه‌اندازی شده منتشر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نماهنگ رسمی کمپین جهانی «رحماء بینهم» که با بحث وحدت جهان اسلام راه‌اندازی شده منتشر شد.

بنابر این گزارش، موضوع این نماهنگ که در نوار غزه تولید و تصویر برداری شده ضعفی است که امت اسلامی را در پی تفرقه در برگرفته و فلسطین به‌عنوان یکی از بارزترین نمونه‌های این ضعف در این اثر مورد تاکید قرار گرفته است. 

این نماهنگ در دو لوکیش در نوار غزه که شامل «مسجد هاشم» در کنار مقبره هاشم ابن عبد مناف جد پیامبر اکرم(ص) که نمادی از پیامبر اکرم(ص) است و همچنین در کنار خرابه‌های منطقه حی شجاعیه در شرق نوار غزه که در جنگ اخیر غزه شاهد یکی از دردناک‌ترین قتل عام‌های صورت گرفته، تصویربرداری شده است.

تصاویر تکمیلی این نماهنگ نیز با مشارکت جمعی از طلاب حوزه علمیه قم از کشورهای مختلف ضبط شده است که نمادی است از همبستگی جهانی برای وحدت امت اسلام است.

بنابر این گزارش، خواننده اثر «رحما بینهم» محمد ابوعیطه و تنظیم‌کننده آن فهمی السقا است و تدوین نهایی این اثر نیز توسط موسسه رسانه هنری اوج انجام شده است.

شاعر اثر نیز «سامح المدهون» بوده که سطور زیر را به نگارش در آورده است:

بحبلِ اللهِ هم اعتصموا / ما هانوا یوما ما انقسموا

فی وقــتِ الشــدةِ تلقاهم / رحمــاءٌ فیما بینهمُ

بالوحدةِ یقوى فینا الصف / نجتازُ المحنةَ عندَ الضعف

فالقلمُ یسطرُ أمجادا / یحمی التاریخَ سلیلُ السیف

وفلسطینُ مهدُ الوحدة / نعدُ لتحریرٍ عُدة

هیا یا أمةَ إسلامٍ / ستزولُ بوحدتِنا الشدّة

قدوتُنا فی الکونِ محمدْ / دعانا یوما نتوحدْ

قوتنا تصبحُ أضعافا / لله الواحدِ إذ نسجدْانتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها