امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138906
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 89
سایت افکار نیوز نوشت: شیار 143 را می توان جزو بهترین فیلم های ساخته شده در زمینه دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا و خانواد آنها دانست؛ فیلمی که در ...

سایت افکار نیوز نوشت: شیار 143 را می توان جزو بهترین فیلم های ساخته شده در زمینه دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا و خانواد آنها دانست؛ فیلمی که در جشنواره فیلم فجر سال گذشته توانست سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم را از آن خود سازد.در بیست و یکمین روز از آبان ماه؛ فیلم شیار 143 به سرگروهی سینما آزادی در تهران اکران شد و توانست تعداد زیادی از مخاطبان را در فصل سرد به سینما بکشاند.

به اعتقاد برخی از کارشناسان و اهالی سینما، شاید باید زمان بهتری برای اکران به این فیلم اختصاص داده می شد اما خوشبختانه شیار 143 در بدترین و سردترین روزهای اکران توانست مخاطبان بی شماری را از اقشار مختلف به سینماها بکشاند و سالن ها را از حضور مردم گرم کند.

بررسی ها نشان می دهد در این مدت اکران این فیلم با تعطیلاتی مانند اربعین و 28صفر و همچنین بین تعطیلی ها مواجه شده اما این شرایط نیز نتوانست میزان فروش آن را از کف فروش پایین آورد.

در یکی، دو هفته گذشته اخبار ضد و نقیض از شورای صنفی و اصرار برخی از اعضا مبنی بر لغو اکران این فیلم به گوش می رسد این در حالی است که حداقل فروش روز پنج شنبه هفته گذشته این فیلم 11.5 میلیون تومان و روز جمعه نیز برابر با 12.5میلیون تومان و بالاتر از کف فروش بوده است حال این سوال را باید مطرح کرد که اگر واقعا حداقل فروش این فیلم چنین مبلغی است آیا توجیهی برای لغو اکران آن می توان متصور شد؟

سوال دیگری نیز مطرح است و اینکه معمولا سابقه نداشته همزمان با اکران برخی فیلم ها بیش از 10فیلم دیگر نمایش داده شود حال چه اتفاقی افتاده که حدود 30فیلم همزمان با فیلم مورد استقبال مردم یعنی شیار 143 بر روی پرده نمایش رفته و مسوولان شورای صنفی پاسخ دهند که آیا این مساله نمی تواند به فروش فیلم در مدت زمان قانونی آن لطمه بزند؟

اگر قرار باشد اکران فیلم لغو شود کدام یک از تهیه کنندگان راضی خواهند شد تا مدت زمان باقی مانده تا جشنواره فیلم فجر که عملا اکران ها را تحت تاثیر قرار می دهد، فیلم های خود را بر روی پرده نمایش بگذارند؟حال با توجه به استقبال صورت گرفته و میزان فروش این فیلم تا پایان روز جمعه که مبلغ 3میلیارد و 400میلیون تومان بوده، آیا بهتر نیست اعضای شورای صنفی به خواست مخاطبان احترام گذاشته و اجازه دهند تا هنگام آغاز جشنواره فیلم فجر بر روی پرده سینماها باقی بماند؟ مگر چه تفاوتی میان این فیلم و برخی فیلم ها که اکنون حدود 120روز از اکران آنها می گذرد، وجود دارد؟ مگر نه اینکه ملاک را باید میزان استقبال و فروش فیلم دانست؟

با توجه به موارد ذکر شده از شورای صنفی انتظار می رود اگر احتمال لغو اکران فیلم مردمی و پرمخاطب شیار 143 وجود دارد، نسبت به این مساله تا هنگامه جشنواره فیلم فجر تجدید نظر کرده و دست نگه دارند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها