امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138908
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوزه احزاب گروه سیاسی فارس، 26 مهرماه از راه‌اندازی دو حزب جدید در اردوگاه ...

به گزارش خبرنگار احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حوزه احزاب گروه سیاسی فارس، 26 مهرماه از راه‌اندازی دو حزب جدید در اردوگاه اصلاح‌ طلبان با نام‌های «اتحاد ملت ایران اسلامی» و «جوانان اصلاح‌طلب ایران اسلامی» خبر داد، خبری که خیلی زود بر روی خروجی بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت و تحلیل‌های متفاوتی به دنبال داشت.
محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به راه‌اندازی حزب اتحاد ملت ایران که گفته می‌شود قرار است جایگزین حزب منحله مشارکت در فضای سیاسی کشور شود، اظهار کرد: من معتقدم در صدور مجوز برای احزاب وزارت کشور بنا بر یک وظیفه قانونی باید با دقت و مراقبت کامل اقدام کند.
وی همچنین ادامه داد: نوع مجوز دادن به احزاب مثل مجوز دادن به برخی روزنامه‌های زنجیره‌ای در گذشته نباشد که مطالب ضد نظام درج و توقیف شوند سپس با تغییر نام همان رویه گذشته را دنبال کنند.
حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور 9 روز پیش به رسانه‌ها گفته بود که بررسی مجوز به حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و سایر احزاب دیگر در روز دوشنبه (15دی‌ماه) مورد بررسی قرار می‌گیرد اما خبرها حکایت از عدم برگزاری نشست کمیسیون ماده 10 احزاب دارد.
برپایه این خبر، کمیسیون ماده 10 احزاب  در سال 1361  بر اساس ماده 10 قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها تشکیل شد که اعطای مجوز به احزاب و تشکل‌های سیاسی یکی از اختیارات این کمیسیون به شمار می‌رود.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها