امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138909
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 154
سید محمدحسین میرمحمدی که با رای نمایندگان مجلس به همراه علیرضا زاکانی در 6 مهرماه سال‌جاری به عضویت کمیسیون ماده 10 احزاب در آمده است، در ...

سید محمدحسین میرمحمدی که با رای نمایندگان مجلس به همراه علیرضا زاکانی در 6 مهرماه سال‌جاری به عضویت کمیسیون ماده 10 احزاب در آمده است، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به دستور کار این کمیسیون و آخرین موارد وصولی پرداخت.
وی درباره بررسی درخواست برخی احزاب برای صدور مجوز در کمیسیون ماده 10 احزاب، اظهار کرد: هفته آینده کمیسیون ماده10 احزاب جلسه خواهد داشت و این موارد را بررسی خواهد کرد.
حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در آخرین اظهارات خود در مورد احزاب و تشکل‌های سیاسی و غیرسیاسی کشور تصریح کرده که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 13حزب و تشکل برای شروع فعالیت خود درخواست مجوز کرده‌اند.
کمیسیون ماده10 احزاب که از سال از سال 1361 فعالیت خود را آغاز کرده است، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به 6 حزب مجوز فعالیت داده و هنوز بررسی مجوز به 7 حزب دیگر در دستور کار قرار دارد.
آخرین مجوز فعالیت کمیسیون ماده 10 احزاب به حزب «ندای ایرانیان» که یک تشکل اصلاح‌طلب محسوب می‌شود بوده و مدتی است که دو حزب دیگر از اردوگاه اصلاح‌طلبان با نام‌های «اتحاد ملت ایران اسلامی» و «جوانان اصلاح طلب ایران اسلامی» برای محوز از این کمیسیون درخواست مجوز کرده‌اند.
چندی پیش یک منبع آگاه به خبرنگاران حوزه احزاب گفته بود که اتحاد ملت ایران نام جدید یکی از احزاب اصلاح‌ طلبان است که می‌خواهد جایگزین حزب منحله مشارکت شود.
میرمحمدی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد بررسی صدور مجوز برای « اتحاد ملت ایران» گفت: بر طبق قانون صدور درخواست حزب اتحاد ملت ایران اسلامی را در جلسه آتی کمیسیون ماده 10 احزاب مورد بررسی قرار خواهیم داد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار