امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138923
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 92
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یو آنیس کاسولیوس» وزیر امور خارجه قبرس صبح امروز (یکشنبه) 21 دی ماه با ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یو آنیس کاسولیوس» وزیر امور خارجه قبرس صبح امروز (یکشنبه) 21 دی ماه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ضمن تاکید بر ارتقاء مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و قبرس خاطرنشان کرد: روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و قبرس در سطح خوبی قرار دارد. دو کشور قادر هستند با همکاری در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی سطح مناسبات خود را بیش از پیش افزایش دهند.

در ادامه ظریف در رابطه با موضوعات منطقه‌ای گفت: ما باید در منطقه هدف اصلی را مبارزه با تروریسم و داعش قرار دهیم. برخی از کشورها لازم است سیاست‌های اشتباه قبلی خود را اصلاح کنند. آینده سوریه باید به دست مردم این کشور رقم بخورد. جمهوری اسلامی ایران با ارائه طرح چهار ماده‌ای به دنبال حل بحران سوریه بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات عراق گفت: ایران به استقرار دولت جدید در عراق کمک کرد و آمادگی داریم با تمام کشورهای منطقه جهت حل مشکلات منطقه‌ای همکاری کنیم. راه‌حل‌ها برای حل مشکلات منطقه بایستی قابلیت عملیاتی داشته باشد.

«یو آنیس کاسولیوس» وزیر امور خارجه قبرس در خصوص روابط دوجانبه گفت: ما هیچ نگرانی در روابط دوجانبه نداریم و علاقمند هستیم که روابط دو کشور در تمام زمینه‌ها ارتقاء یابد.

وی افزود: افزایش بیشتر همکاری‌های فرهنگی و دانشگاهی نیز در دستور کار قرار دارد. در آینده هیأت‌هایی از قبرس برای پیشبرد همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی، انرژی و جهانگردی از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهند کرد.

وزیر امور خارجه قبرس در رابطه با موضوعات منطقه‌ای به ویژه سوریه گفت: علی‌رغم اینکه قبرس کشور کوچکی است، اما موضوع سوریه از ابعاد مختلف برای آن اهمیت دارد و ما علاقمند هستیم که مشکل سوریه هر چه سریعتر حل شود.

وی افزود: در حال حاضر مهمترین نگرانی کشورهای منطقه داعش است و لازم است هر چه زودتر موضوع سوریه با همکاری کشورهای مختلف حل شود تا بتوان با داعش به طور موثرتر مبارزه کرد. جمهوری اسلامی ایران یک قدرت منطقه‌ای است و ایفای نقش این کشور در منطقه به حل مشکلات در منطقه کمک خواهد کرد.

در پایان این ملاقات وزیر امور خارجه قبرس از محمدجواد ظریف جهت دیدار از کشورش دعوت رسمی به عمل آورد که مورد موافقت وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها