امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138924
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد نخستین جلسه کمیسیون تلفیق گفت: امروز اولین جلسه کمیسیون ...

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد نخستین جلسه کمیسیون تلفیق گفت: امروز اولین جلسه کمیسیون تلفیق بعد از انتخاب هیئت رئیسه بود که آیین‌نامه داخلی کمیسیون بررسی و به اتمام رسید.
نماینده تویسرکان در مجلس افزود: این هفته هر روز بعدازظهر از ساعت 14 تا اذان مغرب جلسات کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود و صبح‌ها نیز جلسه علنی مجلس برگزار می‌شود.
وی افزود: هنوز وارد مباحث درآمدی لایحه بودجه 94 نشده‌ایم و تغییرات آیین‌نامه داخلی کمیسیون تلفیق جزیی است و تفاوت قابل توجهی نکرده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق درباره اینکه چه مدت کمیسیون تلفیق تشکیل می‌شود، افزود: طبق آیین‌نامه مجلس حداقل 2 و حداکثر 4 هفته (بنابر تصویب هیات رئیسه) جلسات کمیسیون تلفیق تشکیل می‌شود و امیدواریم در مهلت دو هفته مصوبات تلفیق به اتمام برسد.
مفتح گفت:‌ امروز نماینده‌ای از دولت حضور نداشت، چون جلسه داخلی تلفیق بود، اما از جلسه آینده حتماً نماینده دولت، نماینده مرکز پژوهش‌ها، نماینده دیوان محاسبات و به فراخور موضوع نماینده‌هایی از اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف در کمیسیون تلفیق حاضر می‌شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا امسال اقتصاددانان مجلس در کمیسیون تلفیق کمتر حضور دارند، گفت: قبلاً‌ همه اعضای کمیسیون برنامه بودجه در تلفیق حضور داشتند و از هر کمیسیونی دیگر دو نفر حضور داشت، اما از امسال براساس آیین‌نامه جدید از کمیسیون برنامه بودجه 9 نفر انتخاب و از کمیسیون‌های دیگر 3 نفر تعیین می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق  گفت: از طرفی همه لایحه بودجه به کمیسیون اقتصادی و کمیسیون برنامه و بودجه ارائه می‌شود و  نظر کمیسیون در مورد کل بودجه گرفته می‌شود، اما در مورد سایر کمیسیون‌های تخصصی به تناسب موضوع مباحث مرتبط برای اظهارنظر ارائه شده است. بنابراین کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه می‌توانند نظر خود را در مورد کل لایحه بودجه ارائه کند.
مفتح افزود: نکته دوم این است که افرادی که در تلفیق حضور دارند مطلع و صاحب‌نظر هستند و نکته سوم این است که طبق آیین‌نامه داخلی مجلس همه نمایندگان مجلس می‌توانند در کمیسیون تلفیق حاضر شوند و نظرات خود را بدهند، اما فقط اعضای تلفیق حق رأی دارند.
وی گفت: اگر یک نماینده در موردی نظر خاصی داشت می‌تواند با حضور در کمیسیون تلفیق نکته‌نظرات خود را به عنوان مخالف یا موافق ارائه کند.
نماینده تویسرکان در مجلس افزود: هر روز گزارش کمیسیون تلفیق به همه نمایندگان رسانه‌ها ارائه می‌شود و اطلاع‌رسانی به صورت همزمان خواهد بود.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها