امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138925
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «جان مک‌کین» از اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه در سنای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سناتور «جان مک‌کین» از اعضای برجسته حزب جمهوری‌خواه در سنای آمریکا که به علاقه شدید به رویکرد نظامی برای حل مشکلات سیاست خارجی از جمله پرونده هسته‌ای ایران شناخته می‌شود، امروز در شبکه‌خبری «سی‌ان‌ان» به سیاست‌های جنگی اوباما تاخت و کابینه وی را به جدی نبودن در مبارزه با تروریسم متهم کرد.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، «مک‌کین» که در برنامه «وضعیت کشور» سخن می‌گفت، ابتدا وضعیت کنونی داعش را مورد ارزیابی قرار داد و گفت که این گروه در حال حاضر، «بزرگ‌ترین حکومت افراط‌گرایان در طول تاریخ» را تشکیل داده است.

افراط‌گرایان داعش در حال حاضر مناطقی از سوریه و عراق را در اختیار دارند؛ جرقه‌های اولیه حرکت و یارگیری این گروه در سوریه زده شد و نتیجه مستقیم بی ثبات شدن اوضاع، پس از درگیری «ارتش آزاد» و دولت سوریه بود.

سناتور «مک‌کین» که اوباما را به مدیریت ناصحیح جنگ با داعش متهم کرده بود، در مقام دفاع از مواضع خود گفت: «داعش در حال پیروزی است.»

وی گزینه‌های نظامی را برای از میان برداشتن داعش، پررنگ‌تر کرد و گفت: «باید عوامل این گروه را تعقیب کنیم و باید نیروهای زمینی بیشتری به منطقه اعزام کنیم، باید منطقه پرواز ممنوع ایجاد کنیم، باید به ارتش آزاد اسلحه بدهیم، دولت هم باید یک استراتژی منسجم تدوین و به کنگره ارائه کند.»

دولت آمریکا گروه ارتش آزاد را که از عوامل اصلی ورود سلاح گرم به اعتراضات سوریه و رقم خوردن وضعیت این روزها برای این کشور است، گروه تروریستی نمی‌داند و از آن با عنوان «مخالف میانه‌رو» یاد می‌کند.

سناتور «مک‌کین» در حالی از ارسال سلاح بیشتر برای ارتش آزاد سخن می‌گوید که گزارشات میدانی و تصاویر منتشر شده در حساب‌های توئیتری داعش، از دست یابی داعش به سلاح‌های اهدایی پنتاگون به ارتش آزاد خبر می‌دهند.

در آخرین مورد، تصویر به کارگیری یک فروند موشک‌انداز پیشرفته آمریکایی «تاو» توسط یک مرد سیاه‌پوش و با صورتی پوشیده، منتشر شد؛ وی از اعضای داعش بود.

خطرناک‌ترین سلاح اما، موشک دوش‌پرتاب استینگر است که آمریکا برای حمایت از ارتش آزاد در برابر حملات نیروی هوایی سوریه، آن را به این گروه داد.

چندی پیش یک جنگنده پیشرفته اف-16 اردن در نزدیکی رقه که پایتخت تشکیلات داعش است، سقوط کرد؛ داعش بدون ذکر جزئیات و افشای نام سلاح مورد استفاده، می‌گوید که این پرنده را ساقط کرده، آمریکا و اردن اما می گویند که هواپیما حتماً نقص فنی داشته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها