امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138929
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از افسران سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری ریانووستی اظهار داشت که

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یکی از افسران سرویس اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری ریانووستی اظهار داشت که امارات متحده دیگر کشوری امن برای تجمع سرمایه نیست چرا که تبدیل به بستر فعالیت‌های پنهانی گروه‌های تندرو تروریستی در منطقه شده است.

به نقل از پایگاه خبری الوقت وی افزود الکساندر ایوانف، پسر 38 ساله سرگی‌ایوانف (رئیس نهاد ریاست جمهوری روسیه) که معاون ونشتور بانک روسیه است و قرار بود به زودی به ریاست این بانک بزرگ منصوب شود به همراه دخترش در دبی هدف ترور بیولوژیک واقع شده است. مطابق آزمایشات دقیق بعمل آمده آن ها قبلا مایعی نوشیده‌اند که آغشته به سم مهلکی به نام ماراتین بوده است. این سم بدن را نیمه فلج می‌کند و هیچ اثری از خودش باقی نمی‌گذارد.

این افسر اطلاعاتی افزود طبق گفته‌های محافظش هر دو نفر قبل از حادثه آب معدنی خورده‌اند، ایوانف در استخر آب فلج و سپس غرق شده است. او افزود نفوذ گروه‌های تروریستی در ساختارهای حاکمیت امارات نیز افزایش یافته است به نحوی که اورژانس پس از نیم ساعت به محل حادثه رسیده اما علی‌رغم اطلاع از نحوه غرق شدن وی هیچ‌گونه تجهیزات پزشکی به همراه نیاورده است.

شایان ذکر است سرگی ایوانف نزدیکترین فرد به پوتین و مورد وثوق وی است، وی سال‌ها در رده‌های عالی حکومت روسیه و سرویس اطلاعاتی این کشور فعالیت داشته، هم اکنون رئیس دفترکرملین است و بسیاری وی را دومین نفر صاحب نفوذ در روسیه می‌دانند.

انتهای پیام/ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار