امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 138936
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، شیخ حسان عبدالله یک‌شنبه شب در سلسه جلسات بزم اندیشه با موضوع توطئه فتنه‌ مذهبی که در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، شیخ حسان عبدالله یک‌شنبه شب در سلسه جلسات بزم اندیشه با موضوع توطئه فتنه‌ مذهبی که در بنیاد پژوهش& zwnj;های جوانان آستان‌قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت تجمع علمای مسلمین لبنان از زمان تاسیس تاثیرات زیادی بر لبنان و کشور‌های دیگر جهان اسلام داشته که این جمعیت همسو با اهداف حزب‌الله و جمهوری اسلامی ایران گام بر می‌دارد.

وی افزود: در موضوع فتنه مذهبی، وحدت نیاز مبرم ما دربین مسلمانان است اما برای حل مشکلات باید موانع بر سر راه وحدت را بررسی کرد و دید که چگونه به شرایط حساس امروز در جهان اسلام رسیده‌ایم.

حسان عبدالله خاطرنشان کرد: در زمانی که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) شکل گرفت بحث‌های نظری ما در مورد تشکیل حکومت اسلامی تحقق یافت که بعد از آن ما جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک حکومت کامل اسلامی معرفی می‌کنیم.

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان عنوان کرد: امام خمینی به ما قدرت مبارزه با رژیم صهیونیستی را دادند و سبب شکل‌گیری مقامت در فلسطین و لبنان شدند که در نتیجه شکل‌گیری جریان مقاومت برای نخستین بار در سال 2000 میلادی مقاومت لبنان توانست بدون هیچ امتیاز، قید و شرطی رژیم صهیونیستی را از خاک لبنان بیرون کند.

وی بیان داشت: از رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) دو نکته را یاد گرفتیم اول تشکیل حکومت اسلامی و دوم خودباوری که سبب شکست ارتش مجهز رژیم صهیونیستی توسط مقاومت بود و در نتیجه تجربه ما و شکست اسرائیل از لبنان خارج شد و در تک تک کشور‌های اسلامی مقاومتی برای مقابله با رژیم صهیونیستی شکل گرفت.

حسان عبدالله در ارتباط با اقدامی که رژیم صهیونیستی پس از شکست انجام داد، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی پس از شکست گروهی متشکل از مسئولان و سران طوائف را با تشکیل جلسه‌ای با موضوع بررسی عوامل شکست و همفکری برای پیروزی برابر مقاومت گرد آورد که این جلسات متداوم و هرساله با همین مضمون انجام می‌شود.

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان تصریح کرد: کشور‌های اسلامی باید از این حرکت دشمن که با عنوان همایش هرتزل هر ساله برگزار می‌شود و به بررسی شرایط و همفکری برای پیروزی در برابر مقاومت  می‌پردازد الگو گرفته و به فکر برگزاری چنین همایش‌هایی با این موضوع برای برقراری وحدت در جهان اسلام باشند.  

وی تاکید کرد: موضوع مورد توجه رژیم صهیونیستی از سال 2000 ریشه‌کن کردن مقاومت لبنان بوده که با هماهنگ کردن دنیا و بعضی از کشور‌های عربی تلاش برای عدم شکل‌گیری وحدت شیعه و سنی کرده تا بتوانند به راحتی مقاومت لبنان را از بین ببرند.

حسان عبدالله با بیان این نکته که مقاومت لبنان در زمان قبل از آغاز جنگ 36 روزه آمادگی کامل داشت، بیان کرد: در سال 2006 و قبل از جنگ 36 روزه اتفاقاتی از جمله وعده‌های برخی از کشور‌های عربی خود فروخته سبب آغاز جنگ در زمان نداشتن آمادگی رژیم صهیونیستی برای جنگ در برابر مقاومت لبنان شد که در آن زمان به لطف خداوند ما آمادگی کامل برای مقابله با رژیم صهیونیستی که به گمان پیروزی برابر مقاومت و تصرف کامل لبنان در ظرف 10 روز بود را شکست دادیم.

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان خاطرنشان کرد: در آن زمان پس از گذشت 10 روز ما روز به روز پیشرفت‌ می‌کردیم و ناوچه اسرائیل را با موشکی ساخت ایران مورد اصابت قرار دادیم و اسرائیل دچار ضعف و شکست شد اما عربستان سعودی همواره با حمایت‌ها خود مشکلاتی را برای مقاومت ایجاد می‌کرد.

وی ادامه داد: احساس خطر رژیم صهیونیستی از اصابت‌های موشک به تاسیسات هسته‌ای سبب عملیات‌های عجولانه اسرائیل و شکست آنها شد که به تعبیر شیخ حسن نصر‌الله ارتش اسرائیل سست و شبیه به خانه عنکبوت شد.

حسان عبدالله در ارتباط با اقدامات اسرائیل پس از جنگ اظهار داشت: متفکران رژیم صهیونیستی با بیان اینکه اسرائیل برای حفظ خود و برقراری سرزمین نیل تا فرات راهی جز ایجاد تفرقه بین مسلمین ندارد دست به ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی زدند که یکی از اقدامات آنها نامیدن جمهوری اسلامی به عنوان ایران صفوی بود که به تعبیری به جنگ عثمانی و سنی آمده است.

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان ادامه داد: گروه‌های موجود تکفیری و تروریستی امروز حاصل ایجاد تفرقه توسط اسرائیل در جهان اسلام است که بارزترین‌ آنها داعش، دشمن اول خود را شیعه معرفی کرده و با اسرائیل هیچ دشمنی ندارند.

وی تصریح کرد: داعش در سوریه رو در روی ارتش لبنان پشت به پشت اسرائیل می‌جنگد که همین موضوع نشان‌دهنده حمایت اسرائیل از این گروه تروریستی است.

حسان عبدالله عنوان کرد: داعش هم با شیعه و هم با سنی جنگ دارد و از شعار صهیونیستی هر که با ما نیست بر ماست پیروی می‌کند و با بیان اینکه دشمنش شیعه است قصد همراه ساختن جوانان سنی را با خود دارد.

رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین لبنان تاکید کرد: داعش با حمایت رژیم صهیونیستی قصد تفرقه در جهان اسلام و خشن نشان دادن چهره‌ زیبای اسلام را در جهان دارد.

انتهای پیام/3138/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها